Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vajon milyen csipés vagy...

Vajon milyen csipés vagy milyen kiütés ez? Többi lent.15/L

Figyelt kérdés
A bal karom felső részén van egy folt kb. 2hete olyan 1 cm sugaru kör, piros és ki van száradva. Kb 1hónapja voltam turázni erdőben, nem nagyon néztem át magam de ott észrevettem volna a kullancsot. Bevoltam fújva kullancsriasztóval. De úgy emlékszem hogy multkor volt ott egy olyan csipésem mint a szúnyogcsipés csak nem fájt. Nagyon félek, anya azt mondta hogy ez lehet kullancscsipés, rettenetesen megijedtem, hátha fertőzött volt. De amire bőrgyógyászatra kapnák időpontot addigra lehet elmulna. Ja és egyébként amikor megkaparom vagy valmi akkor fáj. Mi lehet ez?
2015. júl. 12. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe elmennék háziorvoshoz. Csak a biztonság kedvéért. Maximum megnyugtat, hogyha nincs nagyobb gond.
2015. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kullancscsípést senki nem fogja neked hiteltérdemlően sem megállapítani, sem elvetni. A kullancs csípésének helyén felbukkanó bőrtünetek nem követnek semmiféle rendszert. Egyedül az esetek KIS részében felbukkanó Erythema migrans. A kullancs csípése akár 1-2 hétig is megmaradhat, mint amolyan szúnyogcsípés. Az oka lehet az is, hogy beleszakadt egy része a bőr alá. Ha egy 1,5 mm-es kullancs kis része szakadt be, azt ne keresd, gondolj bele, mekkora lehet annak a szájszerve.


Csípéstől számított 2-3 hétre már mehetsz tesztre, házi orvos / BP esetén László, ha tb-sre mész. Ha maszekra, akkor Western-blot.

2015. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma voltam, irt rá kenőcsöt, és azt mondta hogyha nagyobb lesz akkor menjek vissza. Meg elküldödd nyaki ultrahangra a nyirokcsomommal mert fáj.
2015. júl. 13. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
egyszerre jelent meg a kettő dolog? ha igen, akkor menj el lyme tesztre. most!!!
2015. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát tegnapelött vettem észre hogy fáj a nyakamnál a nyirokcsomó... És az a folt kb. 2hete van ott. De anmyira félek. Anyám is mindennel megrémít. Pedig tudja hogy félek. Az orvos azt mondta hogy ez nem csipés a karomon, menjek vissza hogyha nagyobb lesz. És a nyakamra meg azt mondta hogy pajzsmirigy lehet.
2015. júl. 13. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!