Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a legjobb aftára?

Mi a legjobb aftára?

Figyelt kérdés

Vasárnap óta van egy afta a számban, a fogam alatt, az ínyemen, ez a 3. nap, hogy fáj. Egyszerűen megőrülök tőle, ma is úgy keltem fel, hogy elvolt zsibbadva az egész szám.

Anyám meg nem képes venni rá ecsetelőt, mert ilyen sz@rokra nem adunk pénzt, nekem meg nincsen pénzem. Mit tehetnék rá? Tantum verde spray semmit nem ér... lehet csak ártottam vele.

Volt már máskor is aftám, de azok nem fájtak :( Segítsetek légyszi!


2015. júl. 16. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Töményszesz (csak pár cseppet rákenni), propolisz kivonat (az is töményszesszel van higítva), brutál-sós vizes öblítés.


Ha van konyhakertetek, akkor a friss zsálya levele is nagyon jó, illetve valószínűleg van otthon fokhagyma, abból vágj egy szeletet és tedd be az ínyed és az arcod közé.

2015. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyádat meg csókoltatom, megnézném, ha neki volna fájdalmas afta a szájában napok óta, akkor mit tenne.
2015. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a fokhagymát választottam, délután kipróbálom a sós öblögetést is. A többi nincs itthon.
2015. júl. 16. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:

GLICOSEPT ecsetelő nagyon jó,

de ha nem adnak rá pénzt(amit nem értek) akkor mézzel bekenheted,

2015. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Allergiás vagyok a mézre sajnos, tehát az nem játszik szerepet.

Amúgy meg egyszerűen hülyeségnek tartják, mert ez nem betegség, csak hiszti.

2015. júl. 16. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Phogosol is nagyon jó rá, és fele árban van, mint a glikosept. Ha gyakran van aftád, érdemes elmenni a fogorvoshoz. Ő meg ingyen lekezeli.
2015. júl. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

z afta többnyire nem igényel speciális kezelést. A terápia a tünetek megszüntetésére és a gyógyulási folyamat gyorsítására irányul. Alkalmazhatók fertőtlenítő, fájdalomcsillapító öblögetők, szopogató tabletták vagy gélek. Amíg az afta el nem múlik, kerülje azokat az élelmiszereket, amelyek fogyasztása fájdalmat okoz, ilyenek például a citrusfélék, a csípős fűszerek és a csokoládé. Súlyos esetben glükokortikoid hatóanyagú gyógyszerek szedésére lehet szükség. Megelőzés Mivel az afta okai nem pontosan ismertek, nem is lehet teljes biztonsággal megelőzni. Ha azt figyelte meg, hogy bizonyos élelmiszerek fogyasztása után alakul ki az afta, például, ha mogyorót vagy paradicsomot evett, akkor ezeket kerülje. Próbálja meg kerülni vagy kezelni a stresszt! Ha az afta nagyon nagy és/vagy gyakran kialakul, esetleg sok jelentkezik egyszerre, mindenképp keressen fel orvost, hogy kivizsgálja az okát, illetve ilyen esetben egyéb betegég gyanúja, pl. rosszindulat


Részletek: [link]

2015. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!