Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor pozitív a TBC bőrpróba...

Mikor pozitív a TBC bőrpróba eredménye?

Figyelt kérdés
TBC bőrteszten voltam tegnap (ma szombat van) és hétfőn kell visszamennem megnézetni a kezemen a teszt eredményét. Milyen a tűszúrás nyoma, ha TBC-s vagyok? Bepirosodik? felpuffad? Ha negatív, akkor elmúlik a szúrás helye és kész? nagyon várom a válaszát annak akit már teszteltek így!
2010. márc. 6. 14:28
1 2
 1/17 anonim válasza:
Már megmérted? Hany cm?
2010. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
pontosan egy cm. az jó vagy rossz? Fennállhat a TBC gyanú? Elküldenek még mellkas CT-re.............
2010. márc. 8. 12:00
 3/17 anonim válasza:
Én ugy tudom,hogy 1 és fél még az is norma.Gyerekeknek is szokott lenni ennyi.Baj csak 1.5 cm felett van. CT-re miért küldtek?
2010. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Két hónapja kaptam egy vírusos mellhártyagyulladást. Mindenféle gyógyszert kaptam, de levegővételkor megmaradt a recsegés a hátamban. Elvileg egy -két héten belül el kellett volna múlnia, de megmaradt valamiért. Ráadásul nem állandó a recsegés, hanem csak időszakos. Van, hogy egy hetet szenvedek vele, mert kellemetlen és fájdalmas, de van, hogy két-három napig semmi bajom. Úgyhogy nem értem a lényegét ennek az egésznek! Ezért elküldtek mellkas ct-re. Te mit gondolsz, mi lehet?
2010. márc. 9. 08:20
 5/17 anonim válasza:

Nem tudom.De mellhártyagyulladás általában TBC-től szokott lenni,igaz nem minden esetben,mint ahogy a Te esetedben sem,a TBC próba ezért volt,de szerencsére negativ lett.A családban már előfordult,hogy levegővételkor recsegés hallatszott,még én is hallottam ha odatettem a fülem.Azt mondták ,hogy tüdőgyulladás és injekció irtak.Egy hétig gyógyult.

Nem tudok okosat mondani,jobbulást kivánok.Majd irj, hogy mi lett a vége.Szia!

2010. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy köszönöm! Jelentkezem majd! szia
2010. márc. 11. 08:36
 7/17 anonim válasza:
Na mi az eredmény?:) Engem is nagyon érdekelne, hogy mikortól számítva lesz pozitív az eredmény. Nekem ma adták be az injekciót a TBC bőrteszthez..:(
2010. márc. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
A Kérdezönek negativ volt a tesztje.2 cm felett pozitiv.A tiédet csak 3 nap mulva lehetlessz értékelni.Majd Irj.
2010. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen, negatív lett a teszt eredménye. (1 cm) Hozzáteszem arról egy szót sem szóltak, hogy mikor fog elmúlni a karomról, az a folt. Még mindig ott van. :( Ma megyek ct-re, szerintem a héten tudok többet. nagyon köszi az érdeklődéseket!Majd jelentkezem!
2010. márc. 16. 07:15
 10/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mivel elfelejtettek beutalót adni a CT-hez,így onnan elküldtek. A következő időpontom március 25, addig meg szenvedek a hátrecsegés miatt! :(

Üdv mindenkinek!

2010. márc. 17. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!