Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az EMG vizsgálatom eredmény...

Ha az EMG vizsgálatom eredménye jó akkor nem is lehet neurologiai betegségem?

Figyelt kérdés
Izomgörcsökkel, főleg a lábamban és a kezemben éreztem zsibbadást( néha duplán látok és homályosan)+ ganglionjaim nőttek...neurologus elküldött EMG vizsgálatra ahol az izmaimat vizsgálták...és az izmaimmal minden ok. Még a szklerozis multiplex betegségre is gyanakodtak...így nem lehet ilyen súlyos bajom? Valószinüleg júliusban MRI vizsgálatom is lesz. Amugy pajzsmirigy beteg vagyok 2 éve...
2011. jún. 11. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én arra gyanakszom, hogy összefügg a pajzsmirigybetegségével. Kérem, írja meg, hogy pontosan mi a betegsége, ennek tudatában tudok segíteni, hogy mi lehet a baja.

Várom válaszát.

Üdv.

d.D.

2011. jún. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves d.D!


2009 szeptemberében autoimmun thyreoiditis-t diagnosztizáltak nálam, a TSH-m: 62 volt. Az orvos 1 év alatt beállította a gyógyszeremet 1. nap letrox 100, utána 2 napig letrox 75.-t kell, hogy szedjek.Mostanában kell majd kontrollra mennem (1 évente). Amióta pajzsmirigy bajom van, azóta a mandulámmal is bajok vannak, streptoccocus aureus bacit tenyészett ki, a gégész szerint ki kéne vetetnem a mandulámat (jelenleg ezt nem tehetem meg mivel a kislányomat hamarosan műtik). Kb. 2 hónapja kezdődtek a bajok, elkezdtek fájni az izületeim, utána pedig már a kezem és a lábam is fáj, izomfájdalmaim lettek-főleg a kezemben és a lábamban-, mindkét lábfejemen megjelent egy-egy viszkető vöröses-barnás hámlás szerű folt. Emellet erős mellkasi fájdalmaim is voltak, aztán a kezeimen ganglionok nőttek, a lábfejem pedig kicsit feldagadt, reggelente homályosan látok és néha pedig duplán, ill. gyomortáji fájdalmaim is vannak...elmentem a panaszaimmal háziorvoshoz, ő azt mondta idegei alapon van ennyi bajom(gondolom a korom miatt mondta ezt 24 éves vagyok). Azért adott beutalót neurologiára és kardiologiára(itt csináltak 24 órás vérnyomásmérést, aminek eredménye: magasabb a pulzusom (110 körüli), a vérnyomásom pedig alacsony. A neurologus EMG vizsgálatot csinált a kezemen, ennek az eredménye jó lett. A doktor úr azt mondta kizárja a neurologiai betegségeket. Menjek el reumára ott talán tudnak segíteni-ha itt is minden leletem negatív akkor menjek vissza hozzá-.Előre is köszönöm a segítségét!

Üdv:R.K.

2011. jún. 14. 10:42
 3/5 A kérdező kommentje:

Még annyit kifelejtettem, hogy ha reumán nem találnak semmit,csak akkor utal be a neurologus agyi MRI vizsgálatra.Amikor 2 hónapja elkezdődtek a fájdalmaim, akkor csináltatott a háziorvos vérképet, amin minden eredményem jó lett, még a TSH is rendben volt.

Üdv!

2011. jún. 14. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Úgy gondolom, a panaszai valóban összefüggenek a pajzsmirigybetegségével. Nagyon kíváncsi lennék egy serum Ca-szintre, kérem, ha lehet, kérjen háziorvosától egy laborbeutalót, amiben van se. Ca, és ha lehet, se. P, parathormon.

Nagyon valószínűnek tartom, hogy a pajzsmirigybetegségének következtében ún. secundaer hypocalcaemia-ja van, magyarul másodlagos alacsony kalciumszint. Ez magyarázza a paraesthesia cutis-t (az Ön által említett zsibbadás a végtagokban), az izomgörcsöket a végtagjaiban.

Nagyon nehéz látatlanban diagnosis-t felállítani, de én szinte biztos vagyok benne, hogy alacsony lesz a Ca, esetleg a P is. Ez nem jelent semmilyen komoly betegséget, alacsony Ca-szint pl Ca sandoz pezsgőtablettával.


Tehát először is forduljon háziorvosához és kérjen tőle egy laborbeutalót:

"teljes vérkép + se. Ca, se. P, parathormon. Inicatio: secundaer hypocalcaemia gyanúja, gyanúra okot adó symphtomák: paraesthesia cutis, végtagi izomgörcs, izomfájdalom."


Kérem, a vizsgálati eredményeket közölje velem!

Jobbulást kívánok!

d.D.

2011. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Köszönöm szépen a válaszát. A héten szabin van a háziorvos, de jövö7 hétfő felkeresem, amint meglesz a vérvétel eredménye közlöm önnel.Remélem kiderül végre mi bajom van.


Üdvözlettel: R.K.

2011. jún. 16. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!