Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha kimutatják az alacsony...

Ha kimutatják az alacsony kortizolszintet a vérben, az orvos szokott más fajta kezelést felírni azon kívül, hogy azt mondja: "Éljen nyugodt életet, ne stresszelje magát"?

Figyelt kérdés

Már gyerekként jelentkeztek a tünetek, a fáradtságérzet, kimerültség, idegesség, de mindig is azzal magyaráztam, hogy biztosan én ilyen vagyok, ideges típus. Gyerekkoromban nem volt nyugodt családi életem, folyamatos volt a veszekedés, kiabálás. Aztán most utánaolvastam és olyat is írnak, hogy lecsökkent kortizolszint, vagyis mellékvesefáradtság is okozhatja.


A háziorvost ha megkérem, elrendeli a hormon tesztet, vagy menjek inkább magán rendelőbe? Azok közül is hová kellene mennem, milyen szakorvoshoz?


Más tünetek: rossz alvás, hirtelen felerősödő szívverés és pulzus, pánikfélelmek.


Kicsit tartok attól, hogy elmondjam a háziorvosomnak, hogy azt gondolom ez okozza a fáradtságot, kimerültséget. Egyrészt mert fiatal vagyok (és ugye bevett orvosi hozzáállás szerint 30 alatt az embernek nem lehet semmi baja), másrészt tudom, hogy az orvosom nem szívlelik azokat az embereket akik maguknak rendelik el a vizsgálatot kezelést. De van egy olyan érzésem, hogy most tényleg ettől lehet a problémám.


Ha mégis sikerül megcsináltatnom a tesztet, milyen kezelési módjai vannak az alacsony kortizolszintnek? Az a tanáccsal, hogy éljen nyugodt életet, nem tudok mit kezdeni.


2015. aug. 11. 10:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!