Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon aggódunk hogy sokkal...

Nagyon aggódunk hogy sokkal komolyabb bajom van mint egy egyszerű láz😢 ez tuti valami komoly betegség de mi lehet ez?

Figyelt kérdés

4 napja, kedden lettem lázas. Elkezdett fájni a torkom de piszokul, minden nyelés olyan mint egy durva készszúrás, a fejembe is sűrűn belenyilal a fájdalom, émelygek szédülök, jó párszor felment már 39 fölé a lázam, a legnagyobb amit sikerült megmérni 39,4 volt. Az a baj hogy hülye voltam, és szerdán elmentem lázasan dolgozni, de tényleg csak lájtos munka volt, 3 órát pihentünk mert nem volt dolog, aztán kellett csak egy kicsit dolgozni kb egy 2 órát, de az is csak olyan volt hogy egy általános iskolában kellett leszaggatni a szigelőszalaggal a falra rögzített fólia szerűségeket, amikkel le voltak takarva a padok és a székek. Csütörtökön elmentem orvoshoz, azt mondták mandula gyulladásom is van, és felírtak lázcsillapítót, antibiotikumot, normafloret, meg mondták hogy fogyasszak sok folyadékot, de ne legyen túl hideg, meg túl meleg. Lázcsillapítót (neo citrant) azt már kedd óta használok, és strepsilst is sokat szopogatok, persze mindenből odafigyelünk hogy ne adagoljuk túl. Normaflort és antibiotikumot 2 napja (csütörtök óta) szedek, és szinte semmi javulás!!! Ugyanúgy megvan minden tünetem és nem is enyhülnek semmit. Pedig nekem nagyon jó immunredszerem van, nagyon ritkán vagyok beteg, és általában amikor lázas vagyok 1 max 2 nap alatt elrúgom, most meg már a holnapi lesz az 5. Nap és semmi javulás, sőt... egyre jobban fájnak a nyelések, de már a levegő vétel is van hogy szenvedés, sűrűn kezdek el köhögni. Szerintünk a strandon kaptam el valamit, pont 3 nap volt a lappangási idő, és általában a láznak ennyi is szokott lenni. De hogy lehet hogy 4 napja semmi javulás?? Pedig annyi mindent szedek, dinnyét is szoktam enni, meg barackot is és semmi. Vagy lehet hogy csak a mandulagyulladástól van ilyen hihetetlenül szokatlan lázam????

16/f



2015. aug. 15. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképpen csak két napja eszed a gyógyszereket. Persze, hogy csak mandulagyulladásod van. Ne pánikolj!
2015. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha két napja szeded a gyógyszert, akkor még javulhat. De elképzelhető hogy pont nem olyan bacilusra való antibiotikumot kaptál, amilyen bacik a mandulagyulladásodat okozzák. Esetleg az is elképzelhető hogy olyan gyógyszereket veszel be egyidőben, amit nem lenne szabad, így nem hatnak eléggé. De mandulagyulladástól simán lehet sokáig elhúzódó lázad, torokfájásod és rossz közérzeted. Szedd a gyógyszert, ha nem javul, hétfőn menj vissza az orvoshoz.
2015. aug. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A NeoCitran édeskevés lázcsillapítónak, minimum Advil Ultra Forte vagy Algopyrin kéne 39 fok felett. A Strepsilst is nyugodtan elfelejtheted, teljesen fölösleges.

nem írtad, milyen antibiotikumot kaptál, de ha 3. napon még nem enyhült a láz és a fájdalom, köhögni kezdtél, jó eséllyel vagy felülfertőződés történt, vagy nem jó a gyógyszer (sokféle antibiotikum létezik, előfordul, hogy a felírt cucc nem elég hatásos a kórokozóra.)

Menj vissza az orvoshoz holnap, számolj be a panaszaidról. Addig is a lázat mindenképp le kéne szorítani 38 fok alá, ha másképp nem megy, langyos hűtőfürdővel, és feltétlen igyál sok folyadékot, bármennyire fáj a nyelés (szívószál megkönnyíti egy kicsit.)

2015. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 nap alatt nem hat még az antibiotikum, de ha nem megy le a lázad és egyre jobban fáj a torkod, akkor menj el gégészetre, lehet más gyógyszser kell.
2015. aug. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!