Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 hete elkezdtem nagy mennyisé...

2 hete elkezdtem nagy mennyiségű C-vitamint szedni, napi 10. 000 mg-ot. Milyen pozitív és negatív hatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 20:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Semmilyenre. És feleslegesen teszed, mert a C-vitamin vízben oldódó, így a felesleget kipisiled...
2015. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
9%

Nem írtál el valamit? Ez nagyon durva adag lenne. Ha tényleg ennyit szednél már rég éreznéd a negatív hatásait. Ebben a cikkben azt írják, napi 80! mg a napi szükséglet

[link]

2015. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
nem 1000-re gondoltál véletlenül? Ez baromi sok. Pozitívra semmiképp ne számíts.
2015. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Ahelyett, hogy magadon kísérleteznél, előbb tanulmányozd a vonatkozó szakirodalmat. Semmi pozitívra nem számíthatsz, csak nagyon kellemetlen mellékhatásokra: pigmenthiány a bőrben (fehér foltok), a vizelet savanyodása miatt vesekő képződés és hasonlók.
2015. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
58%
A gyomrod kilyukadhat. Gasztroenterológus mondta nekem, hogy mértékkel kell a C vitamint szedni. 1000 mg is csak átmenetileg szedhető például lázas betegség esetén. Inkább naponta többször kevés /lencsényi/ aszkorbinsavat tegyél az italodba.
2015. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 ArtArtArt ***** válasza:
Veseko.
2015. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:

Igen, vesekőre számíthatsz, ha tényleg 10000mg-ot szedsz. A tabletta segédanyagai okozzák nagy mennyiségben.

Más bajod nem lesz, mert a C vitamin vízben oldódó, kiürül a vizelettel.

A max. ajánlott adag 1000mg. Megfázás megelőzésére.

2015. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
76%
A C-vitaminnak nincs és nem lehet negatív hatása. Ha jó minőségűt vettél, akkor csak annyi, hogy kipisiled a felesleget. Megfazaskor én 2000mg-ot szedek, mert 70 kg vagyok és kilónként számolhatsz 30mg-mal. Ha nrm vagy meghűlés akkor meg a felét. A C vitamin egy kincs. Szedjed, de sztem ne akkora adagban. Pénzkidobas és buta ötlet.
2015. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
a c vitamin valoban nem okoz gondot a szervezetben ha sok van, egyszeruen kiurul. a kiurulesenek a folyamata azonban valoban okoz gondot mert magaval visz kalciumot. ha sok c vitamin urul ki akkor sok kalciumot vissz magaval. ami ha sokaig teszed ezt meg akar csontritkulast is okozhat.a kiurules soranazonbanlerakodik.tehat holyagko, veselo es egyeb bajokat okozhat. ahogy az elottem levok is elmondtak. en a normal ajanlottennyisevre valo visszatereseat javaslom s nem csak c vitaminban hanem barmi masban is.
2015. okt. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 jikanv ***** válasza:
A 80 milligram az baromsag, mert az meg annak idejen volt megallapitva mikro a skorbut tombolt es minimum annyira van az atlag testnek szuksege hogy megelozze. napi 1000 - 3000 miligram semmi problemat nem okoz. sokan szednek annyit. a 100 miliseket keruld mer kidobott penz.
2015. okt. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!