Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 hete elkezdtem nagy mennyisé...

2 hete elkezdtem nagy mennyiségű C-vitamint szedni, napi 10. 000 mg-ot. Milyen pozitív és negatív hatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 20:13
1 2 3 4
 11/31 Leifur válasza:

Szia!

Ez borzasztóan egyéni. Én többször is megcsináltam, hogy kúraszerűen szedtem többezer milligramm C-vitamint és semmilyen pozitív hatása nem lett az immunrendszeremre. Egyik alkalommal még pont voltam is egy vizsgálaton, ami kimutatta, hogy a sejtjeimben különösen magas a beépült C-vitamin aránya (hogy ebből mi lehet igaz :)))) ) és mondtam, hogy szedem a C-vitamint.

Két napra rá 39 fokos lázzal feküdtem otthon.


Ha úgy érzed neked beválik, kevesebbet vagy beteg, akkor hajrá. Azért túl sokáig ne csináld, mert a vesék nem erre vannak tervezve.

Ha nem érzel nagy különbséget, akkor fölöslegesen nem érdemes terhelni a vesét.

2015. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
500-1000mg kéne szedni naponta. Lassú felszivódásút, amitől semmi bajod nem lesz, mellé sokat kell inni.
2015. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Aki multivitamint szed, amiben kb 60mg c vitamin van, mert ugye orvosilag ez az elismert napi szükséglet, vicc az egész, kb annyihoz elég, hogy ne kapj skorbutot, de napi 1000 mg-tol semmi bajod nem lesz, sőt, erősebb lesz az immunrendszered. És nem, nem lesz veseköved, de szerintem 10ezer mg az már sok. Vagyis inkább feleslegesnek tartom. Szent györgyi albert betegség esetén 4ezret szedett és javasolt.
2015. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Romero12 válasza:

Nagyon jó dolog, hogy feltetted ezt a kérdést, hiszen a válaszokból is látszik, hogy az emberek mennyire tudatlanok a c-vitaminnal kapcsolatban. Cégem c-vitamin gyártással és aszkorbinsav forgalmazással foglalkozik, így bátran mert neked mondani, hogy felejtsd el a korábbi hozzászólások nagy részét. Semmi bajod nem lesz a 10.000mg szedésétől, legfeljebb az első időszakban hasmenésre számíthatsz, amíg hozzá nem szokik a szervezeted. Negatív hatással nem kell számolnod, mert a felesleg vizelet útján távozik a szervezetedből. Férfiaknak "könnyű" dolguk van, mert a vizelet színéből meg tudják állapítani, hogy mennyi c-vitaminra van szükségük. Ha nagyon sötét sárga a vizelet szine, akkor épp távozik a szervezetedből a felesleg, ha átlátszó (vízszínű), akkor vitaminhiányos a szervezeted. A legjobb, ha átlagos sárga színű. Persze mindez nem igaz, sör, bor és más színes italok fogyasztása esetén. Vesekőtől nem kell tartanod, ez csak egy kamuhír, amit azért találtak ki, hogy az egyszerű embereket elriasszák az egészséget hozó c-vitamin fogyasztástól.

A 10.000mg-ot én is sokallom egy kezdő c-vitamin fogyasztónál, hiszen a legoptimálisabb mennyiség a testsúlykilogrammonkénti 30mg, azaz egy 100 kg-os embernek van szüksége 3000mg-ra. Ez a mennyiség a legtöbb betegségtől meg fog védeni, amennyiben mégis megbetegednél, akkor érdemes emelni az adagot.

2015. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

én is ezt mondanám, ha C vitamint gyártanék. de én cipőgyáros vagyok is azt javaslom, c vitamin helyett vegyél inkább sok cipőt.

tudtad pl. hogy ha nem egy cipőd van hanem 7 és minden nap más cipőt hordasz akkor nem hétszer hanem 21 szer annyi ideig fog tartani? mert a cipőnek viselés után van bőven ideje kihülni.

2015. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez jó volt XD Én is éppen erre gondoltam :)
2015. okt. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Fricu1 válasza:

Megbetegedésre!

A fölös mennyiség tényleg "kiürül" és kipisiled.

De ezt nem azt jelenti, hogy nem terheli meg a szervezeted.

Azt ugyanis valaminek ki kell választania! Pl. a veséd.

A fölös C vitamin és bármi más munkát ad a kiválasztási rendszernek.

Túlterheled feleslegesen, erőt, energiát vonsz el más károsabb anyagok kiválasztásától = több tud felszívódni (mármint a károsból). Egyél inkább kiegyensúlyozottan, sok zöldet, gyümölcsöt, stb. Kiegészítésnek max 500mg C vitamint tablettában. Gyerekkoromban 100 mg volt az ajánlott adag. Most divat a nagyobb mennyiség, semmi több. Idiótaság.

Számítsd ki mennyi paprikát kellene megenned ahhoz, hogy 10.000 mg-ot bevigyél természetes úton! 1 év alatt se tudnád megenni. Miből gondolod, hogy jót tesz, ha 2 óra alatt bejuttatod?

2015. okt. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
A II. világháborúban a német hadsereg katonáinak napi 60 mg adagolását írták elő. Ez csaknem 60 évig hivatalos álláspont volt (magyar is).
2015. okt. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Nem terheli meg a vesét, ne beszéljünk már hülyeségeket. Sok folyadékot kell inni.

Én naponta szedek 1000mg c vitamint, és semmi bajom.

2015. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Inkább az a vicc, hogy a multivitaminokban 60mg van!
2015. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!