Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpesz ellen mi a legjobb...

Herpesz ellen mi a legjobb gyógymód?

Figyelt kérdés

Nekem úgy szokott előjönni a herpeszem, hogy a legtöbb ajánlott gyógymód szinte szóba sem jöhet.

Általában éjjel támad és reggel, mire felkelek, már 4-5 nagy fehér dudor van a számon, körülötte hatalmas vörös duzzanattal és ilyenkor a nyirokcsomóim is duzzadtak, fájnak azon az oldalon, illetve a szememig égő érzés van a bőrömön, mintha megégett volna.

Na, próbálkoztam már ecettel, fogkrémmel, aminek az lett a hatása, hogy 4x akkorára nőtt, aztán megvolt mindenféle kence a gyógyszertárból, amiktől szintét 4x akkora lett, próbáltam a citromfüvet a teafaolajat, a jegelést, a herpesztapaszt, mindent, de semmi sem segít. Amikor támad, akkor támad és kész. :)

Általában a dudorok kifakadnak, aztán besebesedik, aztán az húzódik, fáj, bereped, vérzi, újra hegesedik és ezzel elvagyok úgy 2 hétig. Minél több kencét próbálok ki rá, annál továbbra gyógyul csak meg. Ha semmit sem csinálok vele, akkor megúszom két hét alatt. Most is épp abban a stádiumban vagyok, hogy van egy nagy seb a számon, a nyirokcsomóm fáj, a bőröm ég és várom, hogy valami legyen.

Ha a sebre krémet kenek, hogy ne száradjon és ne repedjen fel, akkor a mocsok kis herpesz újra támad és reggelre ott vagyok, ahol az elején.

Epavir kapszulát is szedtem, nem éreztem változást.

Egyébként általában egy évben kétszer van ilyen herpeszem, van hogy csak egyszer. De ha van, akkor aztán van, semmi sincs ellene. Általában erős stressz után, közben tör ez rám.

Tudtok valami jó megoldást arra, hogy ha már lüktet, ég, fáj, kifakadt a dudor és egy egy hatalmas sebbel a szádon kell bemenni másnap a melóba és ügyfelekkel foglalkozni, beszélgetni, akkor mi a legjobb megoldás? Van tippetek?

Az alapozót kb 1 perc alatt lenyalom róla, így az is csak otthon a tükör előtt segít. :)



2015. okt. 18. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Tartsd karban az immunitásod, a megjelenő sebet kezeld teafaolajjal. Jobb nincsen.
2015. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
teafaolaj marja mint állattt !!!nem nagyon segit amugy eddig 3kenttem be de inkább jol bepirositottaa nem hogy javitott volna helyzeten!!!,és ráadásul nekem még váladékozzik is sajnos neogranormonnal kenegettem nyugtatja!!!
2015. okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen a teafaolaj meg az ecet nekem sem vált be. Mindkettőtől csak 3x akkora lett a gond.

Természetgyógyásztól kaptam "olajos kence" nevű löttyöt, most azzal kentem be. Hogy az segített-e vagy amúgy is elmúlt volna már, mert mire bekentem vele, már 3. napja megvolt a terpesz és azért 3. napra már magától is el szokott múlni, azt nem tudom, de elmúlt. Mondjuk utána 1,5 hét volt, mire végre a seb is begyógyult. Azzal mindig az a gondom, hogy bereped és vérzik és felpuhul és lejön a var és újra sebesedik és így tovább. Kész tortúra. :)

2015. okt. 26. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Herpesz tapasz. Compeed.(reklám helye) :) Téns, nem olcsó dolog. De nekem ez abszolut bevált. Jól kell használni. Minnél előbb rátenni. Felpuhítja, és nem fáj alatta a seb. Ha kell 2-t is egymás mellé, vagy egymásra ragasztva felhelyezni. Ha lejön, újat rakni. Finoman zsepivel felitatni a váladékot és másik tapasz. Első nap éjjel is rajta szoktam hagyni. Aztán csak nappal. 3-4 napig. Ezután estéken, ha már szépem gyógyul elhagyom. Reggel látom, hogy kell még, vagy már szűnik.
2015. nov. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!