Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Napi 3-15000mg C-Vitamin?...

Napi 3-15000mg C-Vitamin? Sokan ezt vallják, hogy ennyit kéne bevinni naponta, de hogyan?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, ami írja, hogy pár állat kivételével, beleértve az embert, az összes többi állat, például a kutya önmaga állítja elő a C-Vitamint.

Ez emberre átszámítva, úgy 12 gramm, azaz 12 ezer mg C-Vitamin.

Ezt lehetetlen bevinni táplálékkal, akármennyi csipkebogyót, meg citrusfélét, savanyítottkáposztát eszik az ember.

Tudom, hogy egy-egy cikk nem biztos forrás, de ha valóban igaz, akkor elődeink, hogyan vittek be ennyi vitamint?

Én naponta 2x500mg C-Vitamint szedek körülbelül 10 éve, de még ezt is sokallották az ismerőseim..



2015. nov. 10. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Felszívódó fajtából elég , mesterséges fajtából ártalmas . A nyers dolgok többlet bevitelével , sok hagymafélével , mézzel , teljes kiőrlésű gabonákkal segítesz . Az is előre lépés ha kihagyod a szénsavat , ecetet , szeszt , fehér cukrot . kevesebb tejterméket fogyasztasz .
2015. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
1000Mg is sok de ezt már meg szoktad.Mivel vizben oldódik igy a felesleget kipisiled.Nem akarok kötekedni de se a mézbe se a gabonába nincs C vitamin.Ha jól tudom a paprikába van a legtöbb.
2015. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!