Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan győzzem le a torokfájás...

Hogyan győzzem le a torokfájást? Ma nagyon kapart reggel, ég. Nem szeretném, ha karácsonyra komoly mandulagyulladásom lenne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bevettem egy septofort tablettát, nem tudodm mennyit használ. A sós vizes öblögetés mennyire eredményes? Mit igyak, milyen teát?

2015. dec. 20. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Sós vizes gargarizálás csökkenti a garat ödémát, a fájdalmat.
2015. dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a sós-szódabikarbónás gargalizálás MESSZE a leghatékonyabb torokfájásra. Terhesen ajánlotta ezt a háziorvosom, mert gyógyszerből nem lehet bármit bármennyiszer, ezzel ellentétben. Azóta nem is vettem ilyen drága vackokat (Phlogosol, Strepsils, stb.) 2 dl. forró vízbe 1-1 teáskanál só és szódabikarbóna, minél többször annál jobb.
2015. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az szokott beválni, hogy elmegyek az orvoshoz, aki ad megfelelő kezelést.

Addig meg Tantum Verde spray-vel szoktam fújni a torkom, míg el nem jutok az orvoshoz.

2015. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megfelelő kezelés torokkaparásra? Na hagyjuk már... Mentem már megfázással (helyettesítő) háziorvoshoz munkából, mert olyan rosszul voltam, rázott a hideg, stb., fölírta a recept nélküli Coldrex tabletta nevét egy cetlire és ennyi volt a "szakszerű" kezelés...


Felsőlégúti megbetegedésre nincs szakszerű kezelés, amihez orvos kell, receptes gyógyszert (antibiotikumot) csak akkor ad az orvos is, ha felülfertőződés van. Egyébként addig ő is csak annyit ajánl, hogy torokfertőtlenítés, köptető, lázcsillapító.

2015. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor gargalizálni fogok.
2015. dec. 20. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:

"Megfelelő kezelés torokkaparásra? Na hagyjuk már..."

Nem tudom végig olvastad-e a kérdést. A kérdező arról ír, hogy nem akarja, hogy mandulagyulladása legyen az ünnepekre, mert lehet, hogy tapasztalatból írja, hogy neki az mondjuk így kezdődik. És bizony a mandulagyulladásra, mivel nagy többségében baktérium okozza, így ha netán máris megállapítaná az orvos, hogy mandulagyulladása van, akkor időben kapna megfelelő, vagyis antibiotikumos kezelést és nem kell neki karácsonykor mondjuk ügyeletre rohangálnia, vagy kínlódnia. Nyilván nem kell egy torokfájással orvoshoz rohanni és tünetenyhítésen kívül ő sem fog mást javasolni, de ha már fennáll a mandulagyulladás lehetősége, akkor talán nem árt elgondolkozni rajta!

2015. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!