Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet összefüggés a betegségek...

Lehet összefüggés a betegségek és a fertőzés között?

Figyelt kérdés

Nyár elején kezdődött minden,amikor megismerkedtem egy férfivel. Többször voltunk együtt szexuálisan,de nem sokkal később megszakadt a kapcsolatunk. Ezt követően elmentem egy anonim HIV tesztre,amely negatív eredmény mutatott,nem emlékszem,hogy az első szextől számítva hány hétre rá mentem el megcsináltatni a tesztet,de kb 5. hét lehetett.

Azóta volt egy P3as nőgyógyászati eredményem,és egy vírusos hányásos-hasmenéses-39 fokos lázas megbetegedésem.

Újra eszembejutott,hogy esetleg megfertőződhettem...

Menjek el újra tesztelni?

Azóta van párom,akin semmi betegségre utaló jelet nem lehet felfedezni.

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!

24/N


2015. dec. 28. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Az utolsó szexnél nem fertőződhettél meg? Ne az első szextől számítsd az időt, hanem az utolsótól. Onnantól számítva 3 hét, és biztos eredményt kapsz.


2. P3-as nőgyógyászati eredmény és vírusos hányás-hasmenésnek semmi köze egy esetleges friss HIV fertőzéshez.


3. Miért gondolod egyáltalán, hogy HIV pozitív az előző partnered? Ha alapos a gyanú, akkor feltétlen menj újra teszteltetni. Ha csak a nőgyógyászati eredmény és a vírusos hányás-hasmenés miatt gondoltad, akkor az nem lehet HIV fertőzéstől.

2015. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A HIV vizsgálat biztos eredményt csak több hónap után ad. Tudomásom szerint kétféle vizsgálatot lehet végrehajtani : ellenanyagra és magára a HIV vírusra lehet vizsgálni. Ellenanyag viszonylag korán kimutatható, de megfelelő mennyiségű HIV vírus csak pár hónap után keletkezik a szervezetben. Nemcsak a HIV vírus okoz nemi úton terjedő betegséget, hanem többféle vírus, baktérium és egysejtű is. Ezek egy része csupán alig észrevehető, enyhe tüneteket okoz. Esetedben ajánlatos lenne elmenni egy többféle betegséget, kórokozót kimutató vizsgálatra, mert ne csak magadra gondolj, hanem jelenlegi partneredre is, akinek átadhatod.
2015. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


Igazából azért gondolom azt,hogy fertőzött lehet,mert mint utólag kiderült rengeteg partnere volt... Nem védekeztünk,amikor együtt voltunk,megbíztam benne,de kár volt. Olyan dolgokba is belementem-nyilván nekem is jó volt-amit másokkal még nem csináltam.

Lelkileg is nehéz volt aztán túltenni magam rajta,hogy csak a szexre kellettem neki... De mindegy,ez egy másik történet.

Olvasgattam a HIV után,hogy az immunrendszer elkezd legyengülni,ha megjelenik a szervezetben a fertőzés,és azt is olvastam,hogy sima influenza jellegű tünetek jelentkeznek,aztán egy darabig semmi észrevehető... A P3as eredmény is valamilyen gyengeséget jelent,a második citológiám eredményére még most várok.

2015. dec. 28. 12:32
 4/6 A kérdező kommentje:
DE semmit nem akarok bebeszélni magamnak!!!
2015. dec. 28. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:
3. válaszoló: Kombinált teszttel mutatjuk ki a HIV antigént és ellenanyagot. A 3. héten már nagy valószínűséggel kimutatható a vírusfehérje (az antigén), valamivel később pedig az ellenanyag. A válaszod többi részében egyetértek veled.
2015. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a 2. válaszolónak szántam az előző üzenetet.
2015. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!