Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet Candida? ++ KÉPPEL...

Ez lehet Candida? ++ KÉPPEL Aki tudom kérem segítsen!

Figyelt kérdés

Mostanában van pár panaszom, kétszer volt húgyhólyaggyulladásom (már elmúlt), illetve 2 hónapja a székletem nyákos, gyakran pedig fehér lepedékes, sűrű fehér pontok formájában fedi a lepedék, a székelésem is felborult teljesen. A háziorvos elküldött széklettenyésztésre (gombavizsgálatot ez nem tartalmaz sajnos) + féregvizsgálatra, de az negatív lett. Megemlítettem neki, hogy nem elképzelhető-e, hogy a Candida és a lepedékes nyelv közrejátszik, hogy a bélműködésem felborult, de azonnal elterelte a szót, hogy nem.


Ezért bejelentkeztem gasztroenterológushoz, mert a székelésem nem a régi, gyakori hasmenésem van stb.


Wikipedia szerint a Candida túlszaporodása okozhat vastagbélgyulladást?


Sajnos az életvitelem nagyon rossz. Nem mozgok semmit, sok húst és pékárut, édességet fogyasztok, viszont kevés zöldséget/gyümölcsöt, sokat stresszelek. Kávét, alkoholt, dohányt nem fogyasztok viszont.


!!! FIGYELEM A KÉPET GYENGE IDEGZETŰEK NE NYISSÁK MEG !!!


Íme a kép: [link]


Köszönöm a segítséget és tanácsokat, várom az esetleges lehetőségeket, hogy mi lehet ez, míg a gasztroenterológushoz el nem jutok...


22F


2016. jan. 10. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább egy megfázás okozta lepedék.

A kevés mozgás és változatlan étrend viszont közrejátszik.

A beleknek kell a testmozgás, különben teljesen lelassulnak, több napig is tarthat az emésztés.

Az étrendeden is változtatnod kéne, kell a vitamin és rostanyag is, mert nélkülük számtalan emésztőrendszeri betegség alakulhat ki.

Nem kéne annyit stresszelned sem, ugyanis az egész szervezetedre, lefgőképp az emésztőrendszeredre van kihatással.

Jobbulást!

2016. jan. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
AZ a baj ez a lepedék már hónapok óta ott van. Ledörzsölöm amennyire tudom és másnapra már ugyanolyan :( Megfázva régen voltam. Üdv.
2016. jan. 11. 01:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Addig is diétázz, hagyd el az édességeket, legfeljebb baomfihúst egyél sok zöldséggel, és ne igyál teet, kerüld a tejterméket is egy ideig.
2016. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Patikabol lehet candida tesztet venni, ami kimutatja, ha van.

En anno csinaltam.

Vegyel egyet!

2016. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolso valaszolo es mi jott ki a tesztbol vegul.? Mi vitt ra, hogy megcsinald a tesztet, milyen tuneteid voltak? Mennyire megbizhato a teszt?
2016. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hullott a hajam, fàradékony voltam, sokat volt hànyingerem... Hàziorvos javasolta zárjuk ki ezt is.

A teszt negativ lett, és , ha minden igaz 99,9% h valós eredményt mutat...

2016. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem is olyan vészes mint amilyen az enyém volt :D


Sóskenyér+tiszta víz


Ha tiszta sóval megsózod az ételed akkor nem szaporodik benne a candida.

Nem nagy trükk ember, szerinted miért vezették be a stop só programot, hogy egészséges legyél mi?? :D

Dehogyis, amúgy nézd meg Tejfalussy András cikkeit a témával kapcsolatban.

2016. ápr. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!