Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tapintható duzzadt valami a...

Tapintható duzzadt valami a torkomban. Van okom félni?

Figyelt kérdés
Régóta érzek irritációt a torkomban, sokszor köhögnöm kell tőle, ezért a mutató ujjammal óvatosan elkezdtem kitapogatni a torkom. A mandulám után lejjebb, valami szalagok alatt átdugtam az ujjam, amíg el nem értem egy keményebb perem részt, valószínűleg az lehet a gége. Afölött éreztem jobb és bal oldalt főleg de középen is karfiol-szerű, ilyen buborékos dudorokat, amiket ha megérintek irritál, hányingert kelt. Mi lehet ez? Az ujjamon sűrű fehér nyál volt, amit megszagoltam utána és büdös szaga volt. Lehet ez kóros szövetszaporulat? (23 éves vagyok) Gégész látta a torkom 3x is, szerinte minden ép, viszont nem vagyok hajlandó hinni orvosnak, mivel nem biztos, hogy tükörrel mindent lát... Max ha endoszkóppal jobban átnézik...

2016. jan. 26. 17:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Állítólag ez a nyelvgyöki mandula, viszont ha folyton irritál, duzzadtnak érzem mi a teendő vele?
2016. jan. 26. 18:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen,én is úgy tudom úgy hívják azok mindenkinek ott vannak a nyelvgyökön.Nekem is nagyobbak az átlagosnál.Már én is ledugtam többször is az ujjam és kitapintottam,nálam is hányingert okozott.A perem,amit érzel,valószínü a gégefedőd,ha megérinted öklendezni fogsz.Nekem már sokszor tükrözték a torkom,de az orvos még soha nem mondott semmit azok a dudorok miatt.Mutass képet a torkodról,mélyebben is.

[link]

2016. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hidd el mindent lát a tükörrel az orvos,persze csak ha nem öklendezel nagyon vizsgálat közben.Nekem van gégetükröm és mát többször le is dugtam a torkomba,mindent láttam.A gégémet,hangszálaimat és a dudorokat is amiről írsz,mindenkinek ott vannak.De a gégészeten csinálnak endoszkópos vizsgálatot is,nézesd meg azzal is a torkod.
2016. febr. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!