Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Cérnagiliszta? Egyszerűen nem...

Cérnagiliszta? Egyszerűen nem tudok megszabadulni tőle!

Figyelt kérdés

Már kg. nyár óta ez van, el-eltűnik, most megint visszafertőződtem. És nem tudom mi az ok. 15/L

A peték tárgyról tárgyra is vándorolhatnak? Tehát ha mondjuk a szőnyegen vannak, és leejtek valamit a földre, akkor a szőnyegről átvándorolhatnak arra a valamire, amit utána ha megfogok, megint visszakerülhetnek hozzám?

Valamint nem elég sima szappannal kezet mosni? Az nem viszi le őket? komolyan, vágom a körmöm, mindig kezet mosok, most azt olvastam, hogy orron keresztül is bemehetnek, az orromhoz se nyúlok többet, csak tűnjenek már el... :((



2016. jan. 26. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos hogy előzd meg a peték lenyelését ezt elősör egy teljes körű takarítással kezd, fontos hogy nedves takarytást végezz tehát mindent klóros vízzel moss le mint a kórházakban, moss szőnyeget, alaposan takarytsd ki a konyhát, használati tárgyakat, evőeszközöket klóros vízbe áztatni, ha a tökéletes takarytással megvagy onnantól az a második lépés hogy az összes ágynemüt, huzatot magas hőfokon kimosod, kivasalod, nagyon fontos hogy a nagytakarítástól kezdve 3-4 hónapig(ugyanis ennyi az életciklusa a cérnagilisztának) minden alsóneműt vasalj ezáltal fertőtleníted, csírátlanítod a fehérnemüid, ezekkel egyidőben kezdj el szedni egy féreghajtó gyógyszert kérd a patikus tanácsát. Ha ezeket betartod legalább 3-4 hónapig, és nagyon alaposan betartod a személyes és közösségi higiénés szabályokat akkor remélhetőleg nem fog reinvázió(újrafertőződés) történni és nem kerül a tápcsatornádba olyan pete ami előről kezdje az egész életciklusát, és nem fog ujra petéket rakni.
2016. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az okozót kell megtalálni, honnan jönnek, én jártam egy családnál, most nem is írom ide milyen vallásúak voltak, ahol bizony a nagyi nem porszívozott rendszeresen, hiába voltak a törülközők puhák, azok is csak hetente voltak mosva és egy darab bolhája, tetve, gilisztája nem volt, mi állandóan takarítunk és már bizony volt tetü a régi házunkba, attól megszabadultunk, most beköltöztünk a városba és itt meg bolhák vannak, pedig nincsen se tehén, se semmilyen állantunk a macskán kívül, már attól is megszabadultunk, nos nem tudom, már csak a csótányokat és a gilisztákat várjuk,de ahhoz aztán nem is tudom milyen lakosztályba költözzünk
2016. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ti hol laktok, már nagyon gyűlölöm, hogy állandóan panaszkodni kell
2016. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!