Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan erősíthetném az immunre...

Hogyan erősíthetném az immunrendszeremet?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, és amióta elkezdődött ez a hideg, szeles időjárás, folyamatosan taknyos, néha 1-1 hétig teljesen beteg vagyok (alapesetben nem, de a taknyosság, gyengeség folyton jelen van).

Rájöttem, hogy valószínűleg gyenge az immunrendszerem.

Sportolok rendszeresen (nem lógok tesióráról, heti 3-szor focira járok).

Nem öltözök lengén (meleg cuccokban járok, szeretem a meleget).


Hogyan tudnám erősíteni az immunrendszeremet? C-Vitamint szedek, de e mellé kéne még pár jó tanács.


Esetleg vannak ilyen "mindenegyben" immunerősítők, napi 1 tabletta stb? Vagy vegyünk itthonra különféle gyógynövényeket?


Előre is köszi a válaszokat!



2016. febr. 6. 10:51
 1/4 anonim válasza:
Béres csepp elvileg segít
2016. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Milyen C vitamint szedsz? Mert ha 50-100-500mg-osat az szinte semmi, főleg azoknak akiknek gyenge az immunrendszere, 1000-1500 szedj napi egyet kellbevenni és hidd el sokat segít énis ezt szedem pár hónapja és semmi baj pedig előttesokat volta meg fázva és hasonlók, kell ennyi c vitamin a szervezetnek nézz utána

20/L

2016. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


1000mg-ot szedek egyébként én is.

2016. febr. 6. 11:17
 4/4 San Bernardo ***** válasza:

Akármilyen fura, ALVÁS.

Alváskor minden életfolyamat lelassul, kivéve az immunrendszert, mely pont olyankor erősödik. Éjszaka (alváskor) termelődnek az immunkatonáid, minél többet tudsz aludni (altató és egyebek nélkül) annál jobb az immunrendszer.

A C-vitamin jó, de vízben oldódó, a többség távozik, túl sokat nem érdemes, nem tudja a szervezet raktározni hosszabb ideig.

Vitamin komplexeket érdemes, amelyekben ásványi anyag is van (Béres Actival és hasonlók), mert ott megfelelő arányban vannak összeállítva az összetevők. Azokból napi egy (nem túladagolni), és sok alvás (azok mellett, amiket leírtál).

2016. febr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!