Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fertőzhetnek a pattanásai?

Fertőzhetnek a pattanásai?

Figyelt kérdés

Párom-42 éves férfi- szörnyen pattanásos bőrű, amióta csak ismerem hol itt,hol ott tele van pattanással,kelésekkel..Amit elér,azt kinyomkodja ,a többi marad ,amíg el nem múlik.

Szerinte volt dokinál évekkel ezelőtt,de nincs smemi bőrproblémája.hááát..


4 hónapja költöztünk össze, s kb.3 hónapja nekem is előjöttek a nyakamon pattanások,igaz,nem sok, 2-3 , de fájnak ,feszítik a bőrt.. Nekem azelőtt szinte soha nem volt semmiféle gyulladás a bőrömön,nemhogy ilyen jellegű akármik.

A páromat eleget kérem,hogy fertőtlenítse a pattanásait és ha megtapogatta,mosson jól kezet.


Lehetséges elkani az ilyent? elkaphattam a páromtól?



2016. febr. 29. 09:57
 1/2 A kérdező kommentje:
..amit elfelejtettem leírni, nálam újabban ezek a pattanások a nyakamon,mindig pont ugyanott keletkeznek.Még centinyi eltérés sincs.
2016. febr. 29. 10:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, fertőzhetnek!

Sokféle kórokozó lehet egy pattanásban, pattanáshoz hasonlító, de nem pattanásos állapotokban, amiben némelyik még fertőző is lehet.

Én elmennék vele a bőrgyógyászhoz. Én, mint a párja, szeretném hallani a doki véleményét, javaslatát, tehát bemennék vele a rendelőbe.

Nem mernék addig egy olyan társsal intim viszonyt folytatni, (egy ágyba feküdni), amíg az orvos nem mondja ki, ez nem fertőző vagy ha valami fertőző, akkor hogyan gyógyítható.

Ha a párod tiszteli a kapcsolatotokat, ha fontos az egészségetek, ha kulturáltan és hatékonyan szeretne megoldást találni, akkor bizony elmentek most bőrgyógyászhoz.

Amúgy meg egyáltalán nem is szabadna nyomkodnia, mert lehet, pont egy fertőző gócpont és így még jobban elterjeszti. De ha éppen nem fertőző, akkor is még nagyobb galibát csinálhat a nyomkodással.

2016. febr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!