Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenza, láz nem akar...

Influenza, láz nem akar lemenni. Tényleg nem kell gyógyszer?

Figyelt kérdés

Keddre nagyon rosszul lettem, dokim szerint influenza, csak feküdni kell, lázat csillapítani és 4-5 nap alatt elmúlik.


Ennek ellenere tegnap este is 39.6 körüli hőmérsékletem volt, Rubophen Algopyrin számomra sokat nem használ, ha magátol valamennyire lemegy a hőm, akkor sincs 38 alatt. Várjak, elmúlik magától?


22F



2016. márc. 10. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz nyugodtan (nem gépezve) feküdni, csendes helyen az a legjobb, hogy a saját immunrendszered legyőzi a betegséget, gyógyszar nélkül. A láz a védekező mechanizmusunk, 39° felett a vírusok kinyiffannak. Igyál sokat, enni nem kell. Mielőbbi gyógyulást!
2016. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amikor influenzás voltam nekem se ment sose 38 alá a hőm de inkább 39-39,5 körül volt. Egyszer volt 40 fokos is a lázam utána meg mintha elvágták volna, többet nem ment fel.

Teljesen egyéni, hogy hány napig tart, én minden sz*rt elkapok de az influenza is csak 3 nap volt, a tesóm ritkán beteg de akkor nem ússza meg egy héten belül.

2016. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek az első hozzászólóval.
2016. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is utálok gyógyszert szedni, de a lázcsillapító is az, szóval... Én ennyi idő után, ha jól számolom, majdnem másfél hét, igenis visszamennék az orvoshoz, mert a folyamatos magas láz sem tréfadolog. Van, amikor szükséges az antibiotikum.
2016. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A láz csak rövid ideig jótékony.

Hideg vizes borogatást használod? Igyál sokat, rengeteget és feküdj.

Ha nem múlik el hamar, menj vissza orvoshoz.

2016. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Influenzára nem kell gyógyszer, várd ki a 4-5 napot, pihenj, tegyél hideg borogatást csuklódra, nekem ez is viszi le kicsit a lázam. Akkor kell gyógyszer, ha szövődményed lesz.
2016. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az influenza az vírus, arra nincsen gyógyszer. tehát elmúlasztó szer nincsen. enyhítőszer az van. doritricin, nurofen, rubofen, strepsil, mebukain. elmúlni nem fog tőlük, csak enyhébb lefolyású lesz. nálam két hétig is eltart.
2016. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Influenzára létezik vírusellenes szer (pl. ozeltamivir, zanamivir, amantadin, rimantadin). Ezek a gyógyszereket azonban felesleges adni olyannak, aki magától is meg tud gyógyulni. Drágák is és van mellékhatásuk is. A lázadat csillapítsd, a magas láz nem jó a szívednek, ne legyen 39 fok felett a lázad. Hütőfürdő nagyon jó, vagy priznic. Igyál sokat. Ha 2 napja vagy beteg, az normális, ha 9 napja, akkor nyomás vissza a dokihoz, mert további vizsgálatra van szükséged.
2016. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akik azt írják, az influenzát vírus okozza, igazuk van, DE! Egyrészt az influenza mellett gyakran kialakulhatnak másodlagosan bakteriális fertőzések (a legyengült immunrendszer miatt), másrészt meg mire kiderítik, hogy a tüneteket valóban influenzavírus okozza-e, addigra az ember meggyógyul, ha az. Én voltam már úgy 3 hétig kórházban, hogy csak az utolsó hét elején kaptam meg az eredményt, hogy melyik vírus fertőzött meg, és kórházba kerülés előtt már 3 hete beteg voltam. Viszont volt olyan is, hogy egy hét szenvedés után a háziorvos adott egy antibiotikumot és három nap múlva jól voltam. Lényeg a lényeg, mindenképp érdemes visszamenni már ennyi idő után az orvoshoz.
2016. márc. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!