Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a szemölcsöt nap mint nap...

Ha a szemölcsöt nap mint nap alkohollal bedörzsölöm akkor eltűnik?

Figyelt kérdés
Arcszesszel próbáltam bedörzsölni a nyakamon a szemölcsöt hogy fertőtlenítsem. A kérdés az hogy kérjek e időpontot a bőrgyogyaszatra vagy inkább próbáljam meg itthon mindenféle cuccal kenegetni, dörzsölni? 17/F

2016. márc. 17. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
kerj idopontot a borgyogyaszhoz, ahol nagyjabol 1 perc alatt eltavolitjak biztonsagosan.
2016. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogy az alkohol vagy az arcszesz hatásos-e azt nem tudom. De én almaecettel távolítottam el többet is sikerrel. A szemölcsön kis sérülést ejtettem majd almaecetes zsebkendőt szorítottam rá 20-30 percre. Két-három nap megismételtem ezt és teljesen leszáradt. A kis sérülésre azért van szükség hogy az almaecet beszivároghasson a szemölcs vírusos sejtjei közé és elpusztítja a sejtjeit, leszárad tőle.

Például itt leírják a folyamatot, képekkel illusztrálva, bár a képen az nem szemölcsnek tűnik:

Szemölcs eltávolítása almaecettel

[link]

Úgynevezett lógó szemölcs esetén nem voltam olyan ügyes hogy tűvel megbökjem a végét, ezért nem jutott más eszembe mint a pillanatforrasztómmal pörköltem meg egy kicsit a legvégét. Majd mehetett rá az almaecetes zsebkendő. Azt tapasztaltam hogy fodrásznál az eszközöktől (pl. borotva) könnyű elkapni szemölcsöt. De amíg csak 1 vagy 2 van addig semmi vész, addig könnyen lehet boldogulni vele.

2016. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!