Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HIV terjedhet étel útján?

A HIV terjedhet étel útján?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ettem ma egy csokit, és egy kicsit... ondó íze volt. Jó, nem kell röhögni, komolyan. Lényeg az, hogy tegyük fel, hogy tényleg volt benne valami. Valaki beleverte a masszába, és HIV-fertőzött volt, és én megeszem a csokit, és van a számon egy seb, elkaphatom?

Tudom bugyuta kérdés, de komoly. Válaszokat előre is köszi.



2016. ápr. 11. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A HIV-vírus vérrel terjed. Ami azt jelenti, hogy mindenképpen fertőzött vérnek kell belejutnia a te véredbe.

Akkor van esélye a dolognak, ha egy mikrosérülésből jutott vírus a csokiba, és pont a sebeddel találkozott. Ennek az esélye olyan minimális, hogy milliárdból nemhogy 1, még fél se'.


Közösülés esetén is csak mikrosérülések miatt kapható el, de még ebben az esetben sem 100%, nem ritka az esetek száma ahol HIV+ ember nem adta át közösüléssel a fertőzést. Ez akkor lehetséges ha a "kenés" tökéletes, tehát ha például a közösülés anális, abban az esetben nincs helyben termelődő síkosító anyag, ami növeli a mikrosérülések, ezáltal a fertőzés esélyét.


Tehát visszatérve a csokira: szerintem nézd meg a csomagolást, szerintem csak szimplán lejárt a szavatossága, vagy sokat volt napon :)

2016. máj. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!