Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt olyan (felnőtt) aki...

Van itt olyan (felnőtt) aki beadatta magának a kullancs - vírusos agyvelő gyulladás elleni védőoltást? (Encepur)

Figyelt kérdés
Nagyon sokat vaciláltam a mellékhatások miatt. Végülis mégis az oltás mellett döntöttem és tegnap beadattam magamnak az elsőt. Lázam nem volt, a felkari fájdalmon (ahova kaptam az oltást), pici fejfájáson, fülzúgáson kívül mást nem tapasztaltam. Azóta többen mondták, hogy nem adatták volna be maguknak mert mennyire kockázatos.. Pl agytumort is okozhat :O Elkezdtem keresgélni a neten és valóban a betegtájékoztatóban is benne van, hogy találtak a klinikai vizsgálatok során két ilyen esetet. Bizonyítani viszont nem tudták, hogy az Encepur okozta-e az eseteket. Nektek mi a véleményetek? Mit mondott az orvosotok? Szerintetek biztonsággal folytathatom az oltási sorozatot vagy inkább hagyjam? Bevallom most nagyon megijedtem :(

2016. ápr. 14. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel évente 50 ember megbetegszik a TBE betegségben, viszont súlyos oltási szövődmény egy sem volt az elmúlt években, ezért biztonságosabb oltani mint nem oltani. Azt kell látni, hogy a nem oltásnak is van veszélye, nem csak az oltásnak. [link]
2016. ápr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. A linket megneztem, de sajnos nem ertek angolul ilyen jol hogy ezt ertsem. 😞
2016. ápr. 15. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy a második és a harmadik oltást is időben beadasd, hogy teljes legyen a védettséged! Amíg legalább a második oltást meg nem kapod, addig még nem vagy védettnek tekinthető!
2016. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyibe került az oltóanyag?
2017. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9.800 Ft [link]
2017. márc. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kb 10 évvel ezelőtt beadattam magamnak a 3-as sorozatot, mivel gyekran túrázom.


Semmi problémám nem volt tőle.


Valószínű a világon többmillió ember megkapta ezt az oltást és nyilván a többmillió emberből néhánynál kialakul agydaganat, nagy valószínűséggel teljességgel függetlenül az oltástól.


Én azt javaslom, hogy folytasd az oltási sorozatot, szar dolog az agyvelőgyulladás. Az oltáshisztéria meg egyszerű üzlet, az USA-ban ügyvédi irodák élnek ebből, hogy felkutatják a beteg embereket, és ha esetleg oltást is kaptak, akkor beperlik a vakcina gyártóját.


Mivel az USA-ban az esküdtszék ítél, nem a bíró, több esetben volt, hogy 12 hülye ember megítélte a kártérítést valami szerencsétlennek, aki nagy valószínűséggel nem az ltástól lett beteg.


Nagyrészt anyagi érdekekből táplálkozik ez a hisztéria.

2017. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!