Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megharapott egy egér. Lehet...

Megharapott egy egér. Lehet tőle valami bajom?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy milyen egér volt. Ha valami házi csavargós egér, akkor szerintem mindenképp menj orvoshoz, hiszen rengeteg betegséget adhat át. Ha a saját kis kedvenced harapott meg, akkor talán nem akkora a baj, bár én ezt is megmutatnám.
2010. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy közönséges rágcsáló volt, csak a macskánk túl lusta volt ahhoz, hogy megfogja, így nekem kellett kézbevenni a dolgot. De amikor megfogtam, belémharapott és nem akart elengedni. Egy picit vérzett is az ujjam, de nem tudom, hogy kell-e aggódnom valami magától nem elmúló fertőzés miatt.
2010. ápr. 7. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen állat harapása tetanusz-fertőzés veszélyét rejtheti, ami a közhiedelemmel ellentétben nem a vérmérgezést jelenti, hanem egy baktérium által okozott halálos betegség. Inkább menj el orvoshoz és kérj egy tetanuszt, inkább egy apró szúrás...
2010. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha megvan még az egér, vidd el állatorvoshoz, hogy megmondja, fertőzött-e.
2010. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát az már nincs meg. Kinyírtam azonnal.


Viszont mi lehet, ha nem adatok be tetanuszt?

2010. ápr. 8. 06:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elfertőződik.

Ha nem akarsz oltást, akkor legalább valami fertőtlenítővel kend be (pl.: Betadine).

2010. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ha felpúposodik a seb, akkor az veszettség
2012. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!