Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kifakadt tályoggal mindenképpe...

Kifakadt tályoggal mindenképpen sebészetre kell menni?

Figyelt kérdés
Volt a fenekemen egy piros hatalmas duzzanat 2 napja jött elő. Pára kötést tettem rá mert egyedül vagyok 10 hónapos koraszülött kisbabámmal és nem tudom kire hagyni. A tályog ma kifakadt nagyon sok genny majd vér jött belőle. Nem nyomkodtam magától vérzett ki. Szerintetek mindenképp menjek sebészezre további tisztításra vagy itthon is megoldható és ha igen akkor milyen módszereket javasoltok?

2016. máj. 4. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvododat nem tudod felhívni? Bár valszeg jobb lenne, ha orvos látná.
2016. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Holnap megyek a házi orvosomhoz de ismerem annyira , hogy kórházba akar majd küldeni.
2016. máj. 4. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A tályog méretétől függ hogy kell-e csinálni vele valamit. Ha több centi mély, akkor alaposan át kell öblíteni Betadine-nal (pl fecskendővel), majd valamilyen steril, nem szálazódó anyagot kell a lyukba helyezni (gumikesztyű ujja stb), hogy ne a felszín hegedjen be először, mert akkor kiújulhat a tályog. Ezt lehetőleg naponta ismételni kell, kb egy hétig, egyre rövidebb részét kitömve a lyuknak. Nem tudom ezt mennyire tudnátok kivitelezni otthon. Én vittem magammal a gyereket minden nap a kezelésre, szerencsére nem sokat kellett várnom.

Ha nem olyan nagy, akkor elég lehet átöblíteni Betadine-nal.

Esetleg írnak fel mellé antibiotikumot is.

2016. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Hát elég nagy volt kb diónyi. Holnap reggel elmegyek a hazi orvosomhoz meglátjuk ő mit javasol. Gyerekkel a mi sebészetünkre tuti nem megyek mert rengetegen vannak plussz amíg engem kezelnek nem tudnam hová tenni mert a babakocsiban nekem ordít pici kora óta így nem is tudom használni.
2016. máj. 4. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:
A diónyi nem olyan nagy :), szóval ne aggódj. Nekem almányi volt, a doki szerint másfél deci genny volt benne (műtöttek).
2016. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Te jó ég!!! Ha az enyém ennyire fájt akkor te mit érezhettél. Nagyon sajnálom remélem azóta jól vagy.
2016. máj. 5. 06:49
 7/7 tappi válasza:

Sziasztok.

Nekem is tályog bajom van tegnap éjszaka kifakadt ma voltam a sebészeten ki tisztították.A kérdésem az lenne hogy 3 hete ingadozó hőemelkedésem van, vajon ez normális?

2022. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!