Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet hogy HIV fertőzött lettem?

Lehet hogy HIV fertőzött lettem?

Figyelt kérdés
Sziasztok léccives segítsetek a válaszaitokkal hogy vajon ezek a tünetek amiket leírok a HIV fertőzés akut tünetei?: most volt 6 hete hogy lefeküdtem a barátnőmmel óvszer nélkül és neki pont megvolt, és most az állam alatt van egy kis csomó meg a tarkóm jobb oldalán van egy kis csomó, meg néha bele-bele nyilal egy kis szúrós érzésű fájdalom a lábaimba meg a kezeimbe, és a torkom is be van gyulladva.......- azt hozzá teszem amúgy hogy a Bárdi Autonál dolgozok mint raktáros és raktárban nagyon hideg an én meg volt úgy hogy le voltam izzadva és úgy mentme jöttem bent plusz ittam rá hideg üdítőt is, ez is most történt - akkor most vagy ettől vagy attól........ezek már mondhatók a HIV fertőzés tüneteinek? Lécci írjatok.
2010. ápr. 10. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen buta emberek meg is érdemlik...


Tudod, orvos, AIDS-teszt, ilyenek...

2010. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A HIV-fertőzés legelső jelei néhány héten vagy hónapon belül észlelhetők azt követően, hogy az illető először fertőződött meg HIV-vel.[i] Az olyan tünetek, mint a bőrkiütés és/vagy a láz önállóan, vagy az alábbi tünetekkel együtt jelentkeznek: rossz közérzet (gyengeség érzete, szorongás, fáradtság), az étvágy elvesztése, súlyvesztés, torokgyulladás, ízületi- vagy izomfájdalom, megduzzadt nyirokcsomók, hasmenés, fáradság, éjszakai izzadás, hányinger, hányás, fejfájás, nemi szervek gyulladása.[ii][iii] A tünetek rendszerint 7-10 napig tartanak, ritkán két hétnél tovább.[iv] A HIV-vel történő megfertőződés és a tünetek megjelenése között néhány naptól néhány hétig tartó lappangási időszak figyelhető meg.[v]



Ha az előbb felsoroltak közül egy vagy több tünetet észlel magán, az még nem jelenti feltétlenül azt, hogy megfertőződött HIV-vel. Sok egyéb hétköznapi betegség is jár hasonló tünetekkel. Például a legtöbb embernél, ha lázas és fáj a torka, az valószínűleg csupán annyit jelent, hogy az illető megfázott, influenzás vagy mononukleózisa van. Tehát ne essen pánikba! Ha észreveszi magán ezeket a tüneteket, és ha csak kis esély is van arra, hogy HIV-vel fertőződhetett meg egy közelmúltbeli elővigyázatlan szexuális együttlét során vagy közös tű használata miatt, még akkor is, ha úgy gondolja, hogy a partnere nem volt HIV-fertőzött, keressen fel egy orvost, és csináltasson HIV-tesztet.

2010. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ezek a kielégítő válaszok komolyan mondom......... miért vágjátok rá h az agyok és kész ennyi le van tudva..!!!!
2010. ápr. 11. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:

A második válasszal mégis mi a problémád? Elárulom, iszonyatosan kevés HIV fertőzött van Magyarországon, tehát kicsi az esélye annak is, hogy a partnered az volt. Szexuális kapcsolatnál sem 100%, hogy megfertőződsz.

Ezek a tünetek akár lehetnek is a HIV tünetei, de ezen kívül még kb 5000 féle betegségnek. Lehet, hogy simán megfáztál. Az a biztos, ha elmész egy HIV szűrésre.

2010. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok....
2010. ápr. 11. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!