Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV-fertőzöttek lehetnek a...

HIV-fertőzöttek lehetnek a gyerekeim?

Figyelt kérdés
Egy férfi prostituált volt nálunk, lehet, hogy HIV vagy AIDS-es, nem biztos, utólag derült ki, hogy prostituált. Olvastam, hogy 3 módon lehet fertőződni, terhesség/szoptatás/szülés vagy vérkészítmény ill. fertőzött tű és a szex útján. Ezeket kizárhajuk, de azt is írták, hogy a nyál is terjesztheti és elég egy mikrosérülés, azon be tud jutni. Kislányom szája szélén sebes, ha ivott az ő poharából, akkor a nyálától elkaphatta? Kisbabám is ott evett, ivott. Tudom buta kérdés, és google a barátom, de én most mások véleményére vagyok kíváncsi, mert meg vagyok ilyedve. Köszönöm!
2016. jún. 4. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmétetileg el lehet kapni így is, de gyakorlatban nem sok az esélye.
2016. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Lehetségesnek sok minden lehetséges, de ha az itt említettek valószínűségeit összeszorozzuk, akkor az eredmény erősen nulla közeli szerintem (nem igazán valószínű, hogy HIV fertőzött, nem valószínű, hogy bárkinek a szájába került a nyála és még ha az előbbi kettő fennállna, akkor se lenne különösebben valószínű így a fertőzés). Ha ez ilyen egyszerűen menne, már mindenki fertőzött lenne.
2016. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szinte nulla az esélye, a HIV sokkal érzékenyebb annál, hogy poharakon terjedjen. Ne izgulj emiatt.
2016. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha a fickó összenyálazta a poharat, a gyerek pedig azon nyomban a friss nyálat kezdte el nyalogatni a poháron (... :D ), akkor elkaphatta, azonban, ha a nyálnak volt ideje megszáradni, és utána nyalogatta a gyerek, akkor nincs rá esély

a AIDS vírus rendkívül érzékeny, levegővel érintkezve szinte azonnal elpusztul, akárcsak a savas környezetet sem bírja, szóval, nem hinném, hogy akárkit is megfertőzött volna

2016. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Csak engem érdekel miért volt nálatok egy férfi prosti a házban? :D

Nagyon kevés az esélye alapvetően, hogy hIv fertőzött legyen. A prostituáltak nemüktől függetlenül meglepően figyelnek erre. (Sokkal tudatosabbak, mint aki soha nem volt szűrésen és megengedi a "barijának" vagy "barinőjének", hogy gumi nélkül tolják)

Nyál: esélye szinte nulla, a gyógyszeresen kezelt betegeknél pedig konkrétan nulla. Ha a lányod sebe a szája szélén már varos, kvázi nem friss, megint csak nulla.

Nézd, őszintén szólva nagyobb az esélyetek hogy az utcán sétálva a fejetekre esik egy nem megfelelően rögzített cserép, vagy elüt egy részeg sofőr.

Mindennek ellenére ezen fog kattogni az agyad, mert ilyen típus vagy :D

Mária utcai bőr és nemibeteg gondozó, ingyen HIV és szifilisz teszt. 8-12-ig vannak minden nap, eredmény kb két hétre rá. De mindenemet felteszem, hogy feleslegesen mennétek ;)

2016. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mi voltunk vendégségben és ott volt egy ember, akiről csak később tudtuk meg, lehet elírtam az elején, hogy nálunk volt. Köszi!
2016. jún. 4. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!