Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Betegesen rettegek a betegsége...

Betegesen rettegek a betegségektől, ma koszos kézzel ettem meg véletlenül egy falatot és azóta szorongok, hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés
Ma elmentem a boltba, végigfogdostam mindent a kosártól kezdve a pénzig amivel fizettem, majd itthon is a liftgombot, rácsot, ajtót, majd amikor hazaértem bekaptam egy kekszet. Csak miután lenyeltem akkor jutott eszembe hogy nem mostam kezet. Most nagyon félek hogy elkapok valami betegséget, hogy hányni fogok vagy ilyesmi... most már a hasam is fáj, habár nem tudom hogy pszichésen-e vagy ténylegesen. Nem bírok megnyugodni, remegek, mit csináljak?
2016. jún. 5. 23:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Te már most beteg vagy, a fejedben.

Jó dolog a tisztaság, de a mindennapi baciktól megfelelően működő immunrendszer esetén nem leszel beteg. Sőt, azok a gyerekek, akik túlzottan higiénikus környezetben (főleg háziállatokkal való kontaktus nélkül) nőnek fel, gyakrabban lesznek allergiások, és gyengébb lesz az immunrendszerük, mert nem stimulálja azt megfelelően normális mennyiségű (sokszor ártalmatlan) baktérium, "kosz", ellenben napi szinten benyelnek egy csomó kemikáliát.

Az immunrendszernek is kell egy kis edzés, nap mint nap. Nem kell agyonfertőtlenítened magad.

2016. jún. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ugye ez valami vicc?
2016. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!