Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy c vitaminhoz értő (aszkorb...

Egy c vitaminhoz értő (aszkorbinsav) embert keresek?

Figyelt kérdés

ugye lehet kapni aszkorbinsavat kilós kiszerelésben én ezt fogyasztottam napi 3g-ot kb. mert lenkei és szentgyörgyi szerint is nagyon egészséges

én ezt el is hittem de aztán olvasgattam tovább és olyanokat találtam hogy ha csak önmagába szeded az aszkorbinsavat az savasítt,mert a természetes c vitamin cukorhoz meg káliumhoz van kötve egy molekulán belül és elvileg a természetes meg lugosítt, meg nem szívodik fel és még inkább ahelyett hogy gyököket fogna még maga is oxídatívá válik és őregitt ahellyet hogy fiatalítana

meg azt is olvastam hogy a szervezetböl rabolja el a társait -p vitaminokat ,aszkorbinogén,k,j,p-faktort stb, és igy elvileg hiányálapotot okoz ezekből ami nem jó plusz a természetes c vitaminban elvileg ezek a társai 1 molekulával vanak együtt oldva

kérdésem az egészséges e az aszkorbinsav fogyasztása mert igy tényleg elhiszem hogy követ okoz stb hiába l aszkorbinsav



2016. jún. 10. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom neked ilyen kemiai szinten elmagyarazni, ahogy te most levezetted, de a napokban lattam egy dok filmet, amiben errol is volt szo, hogy a tulzott vitaminbevitel legalabb ugyanolyan artalmas a szervezetnek, mint a vitaminhiany, pont azert amit irtal, mert a kemiai bomlasuk / felszivodasuk olyan reakciokat valt ki molekula szinten a szervezetben, ami nem hogy hasznal a testnek, de inkabb meg art is. en a helyedben nem szednem igy kulon, hanem probalnam mas forrasbol bevinni ( mint minden mas vitamint), vagy nem minden nap, hanem mondjuk 3-5-7 naponta csak x grammot.
2016. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a szervezetedet nem tudja semmi lúgosítani, vagy savasítani, ez egy jó pár éve menő szöveg, aminek semmi alapja nincsen, de a sok hülye bedől neki, bár mostanában találhatsz róla cikkeket a neten, hogy mekkora baromság. Én nem zabálnám ilyen mennyiségben a C-vitamint, főleg ebben a full szintetikus formában, de sokat nem árthatsz vele, mivel ami nem kell azt kipisiled, a c-vitamin oldódik a vízben, nem tud túltelítődni.
2016. jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
l(links= balra) aszkorbinsav elvileg azonos irányba néz mint a természetes aszkorbát. így elvileg természet azonos igaz nem természetes. vagyis nem a legszintetikusabbat fogyasztottam az tény de inkább azt kérdezem hogy hoszútávon evvel lehetett-e valmi bajom ugye 3 honap.vagy egy kis löketet kaptam amit tovább ne csináljak.
2016. jún. 10. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Már 40 éve használom tea ízesítésre cukorral keverve. Aztán salátákra, de még a kocsonyát is ezzel eszem. De így is elég 8 gramm 6-10 hónapig. Soha nem hallgattam ilyen "hasznos-káros" meséket ezzel kapcsolatban. Egyszerűen csak kell a nyáltermelésemhez ez a kis savasság.

Az Én saját véleményem az, hogy ami nem emésztődik meg a belekben, az végig csípi marja a beleket, tönkre téve ezzel a hasznos anyagok felszívódásának lehetőségét, épp úgy mint a kálisó.

Az emésztés a nyáltermelésnél, a rágásnál kezdődik, és ha ezt nem csináljuk jól, akkor az nagy galibát okoz az emésztésben!

2016. jún. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó olyan kis menyiségben biztos hogy inkább jó hatása van ez tény:D
2016. jún. 12. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így igaz! Még annyit hozzáfűznék, hogy a szervezet mindig azt kíván amire szüksége van. Ha az ízlelőbimbóinkat átverjük az ételekhez adagolt ízfokozókkal, stb. akkor ez a kívánat-szükség dolog felborul, és onnantól már orvosfüggővé válunk.

Az egészség az abban rejlik, hogy mindenből annyit eszel, amennyit a szervezet kíván. Csak hát ezt már nagyon is elszúrtuk, mert már az anyatejben is vegyszerek vannak, nem beszélve a gyermektápszerekről.

2016. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!