Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Okozhat betegséget a nyers...

Okozhat betegséget a nyers tehéntej? Mindenképpen fel kell forralni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 26. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha olyan helyről hozod, ahol rendszeresen ellenőrzi állatorvos a teheneket, akkor nem. Kb. 4 éve iszunk nyers tehéntejet, és még senkinek nem lett semmi baja tőle.
2008. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképpen forrald fel! Akárhonnan is hozod! Főleg, ha gyereknek akarod odaadni, de felnőttnek sem egészséges forralás nélkül meginni.
2008. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Szemelyes tapasztalat a friss, meleg tehentejjel: amikor eloszor ittam, akkor 1 napig hasmenesem volt egy hanytam is, azota viszont kutya bajom sincs tole. Gondolom a gyomorrontas azert volt, mert a varosi gyomrom nem volt hozzaszokva a friss, meleg tehentejhez. Azota viszont emlekszik ra, igy mar nem valt ki heves reakciot.

Mindenesetre olyan helyrol szerezd be a tejet(ha lehet, teheneszet), ahol a teheneket allatorvos ellenorzni.

2008. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
32%
Nyers tej az üzletekben kapható pasztörizált, vagy homogenizált tej is, azokat nem kell felforralni.
2008. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképp forrald fel,mert hiába nem okoz hasmenést vagy ilyesmit.akkor is fertőzhet. Nem azért forraljuk vagy pasztörizálják,hogy ne okozzon gyomor rontást, hanem azért,hogy ne kapj TBC-t a TBC-s tehéntől. Ez még akkor is előfordulhat ha állatorvos ellenőrzi a tenyészetet.
2008. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Kullancs által fertőzött állattól te is agyvelőgyulladást kaphatsz.
2008. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Én egy faluban élek. Gyerekkoromban csakis tehéntejet ittam, anélkül, hogy felforraltuk volna. Imádtam, és soha semmi bajom nem volt tőle.
2008. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Megerősítem az utolsó hsz-t. de amint látod itt eléggé vegyesek a hozzászólások, szerintem keress a neten cikkeket, amik orvostól származnak, az majd meggyőz téged. Tényleg nem mindegy, hogy honnan hozod a tejet. Olvass utána, vagy kérdezz interaktív orvost.
2008. szept. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Én is falusi vagyok, volt itthon tehenünk, de én olyat nem láttam, hogy valaki ne forralta volna fel.

A múltkor volt egy olyan eset, hogy kullancs által fertőzött volt egy kecske, és annak a tejét itták forralatlanul. Persze betegek lettek.

Szóval inkább forrald fel, biztos ami biztos.

2008. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy éve iszom pasztőrizálatlan (de szép szó) tehéntejet, hétvégén veszem a piacon, de miután felforralom, sokkal rosszabb az íze-szerintem csak frissen jó. Szerintem sem lehet semmi bajom tőle, csak most egy kicsit beijesztettek. Én úgy gondolom, ha csak "steril" kajákat ennénk-innánk, legyengülne az immunrendszerünk, betegek lennénk attól, ha a harmadik szomszéd tüsszent. Köszi a válaszokat!:))

2008. szept. 26. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!