Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Okozhat betegséget a nyers...

Okozhat betegséget a nyers tehéntej? Mindenképpen fel kell forralni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 26. 13:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%
Valóban úgy gondolod Kérdező? 3-4 hete meghalt egy osztrák család, mert a kecskéjüket fertőzött kullancs csípte meg. Megitták a tejét forralatlanul, és mindegyikük agyvelőgyulladást kapott, és bele is haltak. Nyilván nem olyan gyakori eset, de mi van ha te, ti vagytok a szenvedő alanyok.
2008. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor egyáltalán minek kérdezel? Majd ha valami bajod lesz, azért említsd meg az orvosnak. Meg fog dícsérni, az tuti.
2008. szept. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Én a friss tejet nem de forralás nélkül az aludttejet nagyon szeretem, és sokat szoktam enni még soha nem volt bajom tőle. Kisebb koromban csuporba fejték a tejet és még melegen ittam. Szerintem a fontos az hogy ismerd kitől veszed és csakis megbízható embertől vedd. Énszerintem a legjobbak erre az öreg nénik 60-70 akár80 fölöttiek hidd el ők tudják a dolgukat.
2008. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Tévedés: az öreg nénikék a legrosszabbak. Sunyik, a képébe hazudnak az embernek pár forintért.
2008. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 tamas2000 válasza:
Figyel kérdező menjel ahoz akitől hozod a tejet nézmeg a tehenet a szemedel hogy nem beteg vagy valami és aztán a gázdától kérd hogy ők orvosal elenőrzik vagy már nagyőn rég iszák és let-e valami baja vagy valamit, aztán ha a gyerek kicsi akkor forald fel mert ha van benne egy vagy több korokozó akkor a kicsi inmurendszere nem nagyan bírja ha már nagy 10 éves hajd a fenébe a forarást ígyátok és csináljat mindenféle tejterméket pl: sajt, túró, tejfel, joghurt, tejszinhab stb., én már mióta iszom kucsa bajom és még azóta egéségesebb letem.
2014. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bandus03 válasza:
Semmi gond nem lessz én márt 15 éve iszok tejet és nincs bajom vele.
2015. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!