Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha összeértem egy vélhetően...

Ha összeértem egy vélhetően himlős emberrel, akkor elkaptam én is?

Figyelt kérdés
Nagyon szerencsétlen helyzetbe kerültem.. Sétáltam tegnap a plázában, amikor megálltam egy pultnál nézelődni, és hirtelen arra lettem figyelmes, hogy már többször is az alkaromhoz ért valakinek az alkarja (összeértek), amikoris láttam, hogy bizony egy elég heges, sebes kezű 10 év körüli kislány az. Elég durván be vagyok sz.rva, mivel 25 éves vagyok és nem voltam még himlős. Elmentem és vastagon beszappanoztam a WC-ben a kezemet, karomat, majd langyos vízzel le is mostam alaposan, meg is töröltem papírral amennyire tudtam, de most eléggé aggódom.

2016. júl. 4. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Beoltva sem voltál ellene?
2016. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első sorban cseppfertőzéssel terjed. Ha már beszáradtak a hólyagok, nincs fertőzés.

Messze nem biztos, hogy himlő miatt volt a kislány keze sebes.

2016. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Sosem oltottak ellene.


#2 Bocsánat, kicsit hülyén fogalmaztam, mert igazából az egész estén (lábain) is voltak kivakart, mély (még nem száraz) sebek, ahogy néhány a kezén is.

2016. júl. 4. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért a cseppfertőzéssel terjed dolog kicsit butaság, én pont úgy kaptam el, hogy néha meglokdosott egy bárányhimlős, mindezt 17 évesen.


Kérdező, ha nagyon aggódsz, menj háziorvoshoz és panaszold el neki

2016. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!