Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Eléggé kellemetlen ágyéki...

Eléggé kellemetlen ágyéki piros karikák? Ötlet?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hete jelent meg egy akkor még 20 forintos nagyságú piros karika a bal combom belső felén.

Eleinte még a bőr is kiszáradt a karika belső részén.Aztán a bőröm tapintása ismét normális lett,csak a karika maradt meg.Nagyon minimálisan kidomborodik a karika íve,és jól láthatóan piros.

Mostanra egy sokkal nagyobb,körülbelül 10 cm-es második karika is megjelent a szeméremdombomon,illetve a jobb combomon két kisebb karika.

Sokat túráztam,gondoltam Lyme kóros kullancs csípés.

De nincsen piros pont a karikák legközepén.Plusz azt hiszem oltva s vagyok.

Annyi problémám van hogy viszket,és esztétikailag nem szép.

Nemi betegség is kizárva,mert szűz vagyok.

Higiéniára odafigyelek.


És ha már kérdezek akkor azt is kérdezném hogy hova tudok Budapesten bőrgyógyászhoz menni?Nincsen orvosom,kártyámon szereplő lakcímemen pedig már 4 éve nem tartózkodom.


(fotót nem mellékelek az intimitás miatt)



2016. aug. 19. 03:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kell szexuális aktust létesíteni ahhoz, hogy nemibetegséged legyen.

Ismerősöm szűz volt, 16 évesen megállapították nála a hpv-t, bumm.


Sajnos lehet nemibetegség, de az is, hogy befülledt, irritálódott és kifakadt.


De lehet gomba is, este ne vegyél fel semmit alulra, legalább szellőzik.

2016. aug. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tineafertőzésnek hangzik. Amennyire tudom, ez egy meglehetősen kellemetlen fonálgomba, de nem túlságosan veszélyes.
2016. aug. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Több minden lehet mindenképpen mutasd meg orvosnak.

Nekem rózsahámlásom volt ilyen (jobb comb hajlatából indult). Ennél a betegségnél először megjelenik egy anyafolt majd szépen elterjed. Először nem tulajdonítottam neki jelentőséget csípésnek, borotva okozta sérülésnek véltem, de idővel ellepte a végtagjaim. Egyébként ártalmatlan és különösebb kezelést sem igényel én is csak egy krémet kaptam a viszketésre.

2016. aug. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Több minden lehet mindenképpen mutasd meg orvosnak.


Nekem rózsahámlásom volt ilyen (jobb comb hajlatából indult). Ennél a betegségnél először megjelenik egy anyafolt majd szépen elterjed. Először nem tulajdonítottam neki jelentőséget csípésnek, borotva okozta sérülésnek véltem, de idővel ellepte a végtagjaim. Egyébként ártalmatlan és különösebb kezelést sem igényel én is csak egy krémet kaptam a viszketésre.

2016. aug. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi a duplázás miatt, az internet nem akar közreműködni :)
2016. aug. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Még annyit kérdeznék hogy kivizsgálásra hogyan tudok elmenni?


Mint mondtam nem a kártyámon szereplő lakókörzetben tartózkodom.

Új orvost kell igényelni?

Vagy előbb ey új lakcímkártyát,aztán egy új orvost?


Nincsenek olyan bőrgyógyászati rendelők ahol lakhelytől függetlenül legalább megvizsgálnak?

2016. aug. 19. 12:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Vannak, magándokik, viszont azért keményen perkálni kell ám.
2016. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csóró albérletes vagyok minimálbéren. Inkább nem
2016. aug. 19. 15:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Lyme-kór ellen nincs oltás, kullancsencephalitis ellen lehetsz oltva. Nem kell, hogy piros pont legyen a karikák közepén. Ha Lyme-kór, akkor akár néhány hét alatt elhalványodhat, eltűnhet, akkor sokkal nehezebb a diagnózis. Mutasd meg orvosnak minél hamarabb és mondd meg, hogy sokat túrázol! Ebben a kezdeti stádiumban még könnyen gyógyítható a Lyme-kór!

Ideiglenesen be vagy jelentve valahol? Oda is mehetsz, illetve bárhova máshova, csak magyarázkodni kell egy kicsit, de el kell, hogy lássanak, ez akut tünet, nem lehet várni az orvossal sokat.

2016. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászatra nem kell beutaló ! Sürgősen keresd fel a lakóhelyedhez tartozó szakrendelőt,vagy az Irgalmas Rendi Kórház szakrendelőjét,onnan senkit nem küldenek el,ha elmondod a problémádat.

Nekem juniusban volt hasonló problémám ,és kiderült hogy lyme kór.

2016. aug. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!