Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Huszonéves koromban sem...

Huszonéves koromban sem voltam még bárányhimlős, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Lány vagyok.

Odaállítottam a háziorvosomhoz, hogy úgy tudom, ha pont terhesen kapom majd el, a magzatra káros lehet. Szerinte gyerekek között addig elkaphatom, de ha mégsem, akkor kicsi az esélye, hogy pont terhesség alatt kapom el. Nincs teendő, a vizsgálat (hogy biztos nem-e vagyok védett) és az oltás drága.

Még ki is akadt amúgy az érdeklődésem miatt.


2016. aug. 28. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes oltani, ha a doki nem hajlandó, váltani kell.
2016. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Váltani fogok. Akartam amúgy is sok-sok más dolog miatt.

Megerősítettél a váltásban és a gyanúmban is!



Amúgy úgy hallottam, nagyobb lehet az autoimmun betegségek kockázata, ha valaki nem volt bárányhimlős. Tudom, hipochonder vagyok. Vért se mertem adni a hipochondriám miatt sokáig. :D

2016. aug. 29. 07:29
 3/6 anonim ***** válasza:
kérjél oltást
2016. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szeretnék, mert legoptimálisabb esetben is 2 hét otthon fekvés, nem lenne ínyemre, munkát keresek, tanfolyamra járok (10% körüli hiányzás megengedett), új munkahelyen nem ilyesmivel akarok indítani ha pl akkor kapnám el.



Csak háziorvos adhatja be?

2016. szept. 1. 16:27
 5/6 anonim válasza:
Menj birkasimogatóba hátha elkapod.
2016. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a háziorvos adhatja be, igazából bármelyik orvos beadhatja. A háziorvos a legjobban elérhető a legtöbb ember számára. A szemész pl. jó eséllyel el fog hajtani, az ilyen problémával felkeresi valaki.
2016. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!