Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ismerősömmel beszélgettem...

Beáta205 kérdése:

Ismerősömmel beszélgettem kint az utcán tegnap. Mára kiderült h a fia bárányhimlős. Az ismerősöm már volt és a fiával nem találkoztam de attól még elkaphattam? 15 hetes terhes vagyok és még nem voltam bárányhimlős.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 2. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ket dolgot nem ertek. 1.hogy lehet, hogy ha még nem volt baranyhimlod, terhesseg elott nem oltattad be magad? 2.hany eves a fia, hogy nincs beoltva ellene?25?
2016. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok és még nem estem át rajta és nem oltattam be magam. A fia 14 és még nem volt bárányhimlősemmi.
2016. ápr. 2. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Tőle nem kaphattad el az utcán beszélgetve.
2016. ápr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagy butaság volt részedről, főleg ha tervezett baba, de egyébként is, felnőttnek életveszélyes akkor is, ha nem vagy terhes.

Én a helyedben beszögelném magam a szobába, dúl most mindenhol a bárányhimlő járvány, az iskolánkban is, óvodában is.


Egyébként ha a fiával nem találkoztál, csak az anyával, és ő már volt bárányhimlős, akkor nem kaptad el, mert at anya már védve van.


Viszont cseppfertőzéssel terjed, el lehet kapni bárkitől, utcán, metrón, boltban stb.

2016. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1!


1, A bárányhimlő elleni vedooltas nem garancia rá, hogy amber nem lesz baranyhimlos.

2, Leven nem kötelező, csak szabadon választható oltás, nem mindenki adatja be.



Kérdező!

Attetelesen nem fertőz,tehát ha akivel találkoztál volt már bárányhimlős, te nem kapod el tőle. Ha viszont nem volt és épp lappangási időszak alatt van, akkor elkaphatod. Gondot viszont csak az első és az utolsó trimeszterben okozhat, te pedig a másodikban vagy, így nálad semmi probléma nem lehet

2016. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. ápr. 2. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Első, az én gyerekeim kisiskolások, és nem voltak oltva. Mindkettő elkapta, de 1 hét alatt lezajlott szövődménymentesen.
2016. ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!