Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Immunrendszer erősítéséhez,...

Immunrendszer erősítéséhez, támogatásához jó teát, teakeveréket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg csak a génektől függ, kinek mennyire erős az immunrendszere, s ezt nem lehet befolyásolni. Már több immunológustól olvastam, nem hazudok. Akinek veleszületetten erős, az általában megjárja, a környezetemben szinte minden ilyen személy allergiás. Egyiknek mondta is az orvos, hogy a túl erős immunrendszer túlreagál, ez az allergia. Jó, szerintem is kicsit túlzott, de lényegében ez lehet a dolog...


Amit még én személyesen el tudok hinni, az az, hogy le tud gyengülni. Vitaminhiánytól, stressztől. Ellenkező behatásra normalizálódik a helyzet.

2010. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kakukkfű vagy az orbáncfű teát javasolnám,nekem bevált!
2010. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek: köszi a választ, én is arra gondoltam, hogy erősíteni szeretném, egyéb módokon is, mert sajnos sokminden miatt legyengülhetett, és az egyéb dolgok mellé amik ezt elősegíthetik, szeretnék találni valami jó kis teát vagy teakeveréket. Persze nem árt, ha az ember a vitaminokra és a stresszmentes életre is figyel.
2010. ápr. 22. 09:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Másodiknak: köszönöm szépen, ki fogom próbálni.
2010. ápr. 22. 09:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Könyv szerint:

1-orbáncfű 50%,kamilla 25%,lenmag 25%

2-kasvirág 30%,csalán 10%,zöld tea 15%,vörös tea 30%, citromfű 15%

Az 1 csoportot keverheted az 1 csoporttal,a 2 csoportot a 2.kal.

Az orbáncfű tényleg jó.Antivirális hatása mellett nyugtató,és pajzsmirigyműködést szabályzó hatása is van.Napra,szoliba viszont nem szabad menni ha iszod,és világos bőrű vagy,az egyik hatóanyaga a naftodiatronok fényérzékeny vegyületek,bőrgyulladást okozhatnak.

A kamilla nyugtat is,de nem szabad csak pár hétig alkalmazni,mert nagyon erős szárító hatása van.

A citromfű íze kellemesebb,ez is nyugtat,és fogyasztó hatása is van.

A csipkebogyó roppant jó immunerősítő,ezt áztatással készítik.Ha mag is van benne jódtartalma segít optimalizálni a pajzsmirigyműködést,vízhajtó,szíverősítő.

A zöld tea roboráló hatása mellett a resveratrol tartalma révén segít a rákos sejtek burjánzásának megállításában,a koszorúérelzáródás túlélésében.

A vörös teát 75fokos vízzel kell "forrázni",ez segít idegrendszeri,szívbetegségek enyhítésében,és szerintem a legfinomabb tea.

A csalán nagy mennyiségban tartalmaz sárga színanyagot,ami legújabb kutatások szerint az áttétes daganatképződés növényi ellenszere,vízhajtó,vértisztító!

Próbáld ki kúra szerűen,neked melyik a legjobb hatású!

2010. ápr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!