Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Immunrendszer gyengülés?...

Immunrendszer gyengülés? Mitől van az állandó betegségem?

Figyelt kérdés

Szilveszter óta azaz lassan 2 hónapja állandóan beteg vagyok.Kezdődött egy kis megfázással ami átment arcüreggyulladásba, majd fül-,homloküreggyulladásba ami után megint megfázásos tüneteim voltak utána pedig magas láz ami 3 napig tartott majd hurutos köhögés és most mandulagyulladás.

Nem volt idén egy olyan nap sem, mikor ne lettem volna teljesen felépülve.Mi állhat ennek a hátterében hogy a szervezetem képtelen felépülni egy sima megfázásból?

Elölre is köszönöm a válaszokat! :)

17/L


2011. febr. 18. 09:28
 1/4 poiu ***** válasza:

Rendesen kifeküdted a betegségeidet? Ha nem, akkor az lehet az ok. Milyen kondiban vagy? Itt ellenőrizheted:

[link]

Lehet egy lappangó fertőzésed, ami legyengít. De a leggyakoribb ok, hogy sokan nem veszik komolyan a "kicsi" betegségeket és úgy mennek emberek közé, hogy még nem épültek föl teljesen.

2011. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves 17 éves, ugyanez vagyok én! Egyikből kilábalok, ott a másik, ilyen tünetekkel mint neked, pedig én már nem vagyok tini.Valszínű a legelső betegség után legyengült az immunrendszerünk, ezért jöttek az aktuális felülfertőződések. Amiket buszon, suliban, munkahelyen, vagy akár áruházakban is elkaphattunk. Nagyon nehéz erre igazi gyógyírt találni. De talán sok méz és fokhagyma drazsé fogyasztásával tunkolni lehet a szervezetet, vagy a Supradyn F is egy jó roboláló, ami tele van vitaminnal. Próbáld ki ezeket a dolgokat. Én is most ezt csinálom, és napról,napra javulok. Ja és szopogasság Strepsilst, abból is van több fajta, ami fertőtleníti a torkot, vagy sűrűn gargalizáljál sós vízzel. Jobbulást kívánok neked!
2011. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Ezekszerint valóban az a baj hogy nem tudom kifeküdni.Mivel még iskolába járok, nem hiányozhatok olyan sokat és a két betegségem között, mikor már jobban éreztem magam mindig elmentem és jött a következő és ez egy ördögi körforgás...

Megfogadom a tanácsot és kipróbálom ezeket a gyógymódokat és nagyon remélem hogy segít mert jövőhéten mennem kell újra így kevésbé felépűlve is.

Mégegyszer köszönöm...:)

2011. febr. 18. 09:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem elég hasonló volt, két éve kezdődött, fél éven keresztül annyi ideig NEM voltam csupán beteg, amennyit más hiányzik, magyarul 1 vagy 2 hetet.....


Én nem hiszek ebben a dologban, hogy immunerősítés. Abban se teljesen, hogy az erős immunrendszer megakadályozza a betegségeket, és a gyenge pedig nem.

AZONBAN

Ilyen esetre mégis azt mondanám, hogy egyél sok-sok vitamint, igyál langyos vagy meleg MÉZES-CITROMOS teákat, ha lehet, zöld teát, zöldség, gyümölcs nagy mennyiségben!


Ha csak gyógyszerrel "kúrálod" magad, akkor szerintem sokkal könnyebb egyik betegség után a másikba esni.


Jobbulást, minden jót!


18/L

2011. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!