Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Furunkulus kialakulásának...

Furunkulus kialakulásának okai? És kezelési alternatívák? Segítség, tele van veluk a combom.

Figyelt kérdés

Kb egy fél éve a combom belső felén elkezdtek szaporodni ilyen kelés/furunkulus féle pattanások. Most jutottam el nem rég a Bőrgyógyászhoz, mivel úgy voltam vele, hogy elmúlt ...csak aztan újból kijött és egyre több. Szóval a bőrgyógyászaton nem tudták megmondani a pontos okát még a laboreredmények mellett sem. Kaptam rá egy 10 napos antibiotikumot (ami egyébként nemi betegségekre meg hasonló dolgokra van....) + Gentamicin Wagner krémet.

A 9. napnál tartok és nemhogy nem javult, de tegnap megint előjött egy újabb duzzanat.... Kétségbe vagyok most mar tényleg esve, mert iszonyatosan csúnyán néznek ki a kifakadt ott maradt lilás színű sebek , meg hát néha igen fájdalmas is tud lenni. Valaki tud valami információval szolgálni, hogy mitől lehet és mit tudnék vele kezdeni ?:((( paradicsomos kötést próbáltam sokszor, nem jött be.



2016. szept. 29. 01:27
 1/6 Manka68 ***** válasza:
Milyen laboreredményeid vannak?
2016. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszonylag jó, az RDW-CV szintem mondjuk magasabb a normál értéknél, illetve a vas is igen alacsony (ízt normál szintnek a 10.7-32.2 van megadva és nekem 4.6-os).
2016. okt. 3. 19:00
 3/6 A kérdező kommentje:
De a többi eredményem mind jó. De egyik orvos aem mondta, hogy vas hiányos verszegeny vagyok, 'agamtol kellett kibögyörészni az internetről.... Vajon ez lehet az oka a furunkulusoknak vagy nem függhet össze ?
2016. okt. 3. 19:01
 4/6 Manka68 ***** válasza:
A vashiány nem okoz ilyet. Csúnya nagy pattanásokat hormonprobléma, anyagcsere probléma tud okozni általában. Ebben az irányban nem vizsgálódtak? Esetleg allergia valamire?
2016. okt. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem sikerült még beutalót kapnom az endokrinológiára, de tünetileg úgy néz ki, hogy gluténallergiám lehet. De azon kívül is van még egy pár dolog, amire allergiás vagyok...
2016. okt. 10. 09:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem vizsgálódtak tovább semerre, kaptam egy antibiotikumot ra, ami rohadtul nem használt, de gratiszba ugy legyengitett, hogy kijött a hüvelygombám es igen nehezen akar múlni, szóval szépen tönkre vágta a nyaralásomat a párommal ...
2016. okt. 10. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!