Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kissé eltérő fehérvérsejt...

Kissé eltérő fehérvérsejt arány mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kereken fél éve lettem elküldve csak úgy vérvételre, másfél oldalas volt a lelet, 2 csillaggal.

Hónapokkal később nézegettem, egy-két dolgot beírtam a google-be és így megtudtam, hogy más laborok referenciaértékei szerint lett volna csillag a fehérvérsejtek arányánál.

Monocita: 9,9 %, limfocita 40,4 %


Mi miatt lehetett ez?

A süllyedésem egyébként rendben volt, tüdőszűrő akkor negatív, fogászati kezelés alatt másfél hónappal azt megelőzően álltam, a fogak nem voltak gyulladtak. Megfázva kb. egy hónappal előtte voltam, enyhe orrfújásos, orrdugulásos dolog volt. Ha autoimmun betegségről lenne szó, gondolom fél év alatt kezelés nélkül már nagyon beteg lennék.


2016. okt. 30. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig picit magasabbak és az orvosok azt mondták hogy akkor van baj ha nagyon magas az eltérés, pajzsmirigy autoimmun vagyok ez pl nálam tünetmentes volt pedig a tsh igen magas volt, viszont sokáig vizsgáltak de végül annyit mondtak hogy erősebb az immunrendszerem (innen az autoimmunitás) de ennyi. Évente vérvétel és kész.
2016. nov. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kell szedned rá valamit?



Tsh-t nézett a háziorvos, a referenciatartomány kellő közepén volt.


Egyébként a süllyedésem is tökéletes volt és nem túlzottan érzek gyulladásra utaló tünetet.

2016. nov. 12. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen Letroxot kaptam rá, mert nőknek 1 körülinek kell lennie.
2016. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!