Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fájó gyomorszáj, köhögés,...

Fájó gyomorszáj, köhögés, reflux, mely nehezen szűnik meg. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 3-4 hónapban arra lettem figyelmes, hogy a szegycsontom alatt a gyomorszáj tájéka nyomásra fáj. Amúgy csak néha ég, de főleg ha nyomogatom a hasfalam akkor fáj azon a részen középen és általában utána böfögök is miután megnyomtam. Székletem normális, nem volt sem sokkal sötétebb sem véres, úgyhogy elvileg a fekély kizárva, nem voltam lázas sem, nyirokcsomók be vannak dagadva a nyakamon és az állam alatt de az UH szerint nem kóros. Evés után nem fáj általában nyomásra sem az a rész. Annyi, hogy refluxra fel lett írva pantoprazole, de miután beveszem este csak azt érzem hogy ég a gyomrom és mintha éhes lenne, korog és puffadást érzek olyankor. Mondták már, hogy a stressz is lehet, hogy amiatt van gyomorgörcsöm de félek, mert mióta edzésen bekaptam egy ütést gyomorszájra, azóta fájdogál a hasam azon a részen nyomásra. Másik dolog lehet még hogy helicobakter fertőzés állhat a dolog hátterében, de ezt nem tudom még biztosra. Vérkép rendben, hasi UH még nem volt. Annyi, hogy 3 éve dohányzom de napi 3-4 szálat max és általában ha nem ettem előtte, dohányzás után elő szokott még jönni a fájdalom de az is csak hasi nyomásra. Sokat köhögök és savanyú színtelen nyálka jön fel a torkomból. 24 éves vagyok.

2016. nov. 23. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg kéne csináltatni egy helicobacter vizsgálatot. Az igazi az lenne,ha gastroenterológián kilégzési teszttel,vagy tükrözéses mintavétellel csinálnák,de lehet egyszerű vérvétellel is,amire a háziorvosod is adhat beutalót. A Pantoprazole csak egy fajta készítmény- protonpumpa gátló, de van másfajta savcsökkentő is, pl. a Ranitidin - ami H2 recpetor blokkoló és másképpen hat.Lehet,hogy az neked jobban segítene. Próbáld meg ezeket megbeszélni a háziorvosoddal.
2016. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És még valami! Igyál Salvus vizet. Naponta elég 1-1.5 dl, de azt étkezések előtt kis adagokban kell meginni.
2016. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Étrend csereeee
2016. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pantoprazol nekem sem vált be, az esomeprazol viszont igen.

A dohányzás rettentően ingerli a gyomrot, ha érzékeny a savra, akkor főleg.

Én most voltam tükrözésen biopsziával egybekötve (a helycobacter pylorit nézik), túl lehet élni és azonnali eredményt ad. Nekem kiderült, hogy refluxom van, fel van maródva a nyelőcsövem, ezért gyógyszer és DIÉTA kell.

A diéta nem azt jelenti, hogy innentől nem ehetsz semmit, sőt. A dohányzást el kellene hagyni, vagy ha "csak" ennyit szívsz, azt étkezés utánra hagyni. A csokoládé, kávé és a paradicsom a legrosszabb refluxkor, azok azonnal ingerlik a gyomrot és növelik a savtermelést még savgyógyszer szedése mellett is! Illetve nekem pl a finomliszt, édességek, banán is okoz panaszt, meg a zsíros ételek, de a többi kaját simán ehetem. Napi 6 alkalommal eszem, de csak keveset, nem jóllakásig, illetve nem hagyom, hogy teljesen kiürüljön a gyomrom, mert akkor is szokott égni kicsit. A puffasztott kölesgolyó zseniális cucc, olcsó és felszívja a felesleges savat már egy maréknyi is, a natúr nem valami finom, de van mogyorós, az elég jó.


Szóval szerintem doki, rendes gyógyszer meg egy kis diéta és jobban leszel.

2016. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Apukám évekig keresgélt és próbált mindenfélét, és csak nemrég találta meg, ami neki jó volt, ha gondolod, priviben elmondom, neki mi jött be. :)
2017. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi volt az orvosnál?


A nyirokcsomóknak volt köze a dologhoz?

nekem ez van most, kiegszülve krónikus hasmenéssel.

2018. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!