Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet, hogy egy hónapja...

Hogy lehet, hogy egy hónapja folyamatosan beteg vagyok, pedih pont ezért szinte csak otthon vagyok és itt kapom el a betegséget?

Figyelt kérdés
Nátha, láz, köhögés, hasmenés, hasfájás, hányás. A hasmenést kb. 3-szor kaptam el, a többi tünet folyamatosan megvan és rosszabb. Nem igazán figyelnek a higiéniára és mindenki betegségét elkapom. Már bem tudom mit gondoljak, ez egy rémálom. Milyen gyógyszerek lennének jól, amik olcsók?
2017. jan. 14. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Rendes táplálkozás, és hasmenés esetén pohár, tányér, evőeszközök, wc folyamatos fertőtlenítése.
2017. jan. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk először is el kéne menned orvoshoz, mert nem biztos, hogy vírus okozza a problémáidat, lehet, hogy más fertőzéssel van dolgod, amire meg pl. antibiotikum kell.

Hányás, hasmenés esetén nem árt a probiotikum, a diéta, ha nem tartod a diétát, akkor nem kell meglepődni.

Ha ennyire igénytelenek a családtagjaid, akkor inkább magad fertőtlenítsd ki a mosdót, és saját evőeszközöket használj, amit magad mosogass el forró, mosogatószeres vízben.

És valószínűleg az immunrendszered is le van gyengülve, vitaminokat kéne szedned.

Viszont ha nagy családról is van szó, az se normális, hogy ennyiszer átmegy a családon. Az is lehet, hogy valamilyen olyan jellegű fertőzésetek van, amivel mindenkinek orvoshoz kéne mennie. Egy szimpla hányásos-hasmenéses vírus egyszer átmegy a családon és kész, nem zajlik ilyen hosszú időn át és esik bele valaki folyton. Tényleg orvoshoz kéne mindenkinek mennie a családodból, de neked meg főleg!

2017. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyszer december elején volt hasmenésem, utána olyan 20.-a körül és most megint pár napja. 3-4 napig, hasmenés, hányás és láz vagy hőemelkedés, rossz közérzet, valamint a náthás tünetek is fent állnak folyamatosan: torokfájás, fejfájás, orrdugulás. Egyszerűen nem gyógyulunk ki belőle és nagyon rossz a közérzetem.

Gyógyszert nem nagyon veszünk, a probiotikumot kifejezetten drágának találják a szüleim. Ők mondták, hogy nem mennek orvoshoz, nincs bajuk, pedig ugyanolyan betegek.

Sajnos a közös helyiségekkel nem tudok mit és a tesóim még kicsik, ők se nagyon értik még, hogy ne fertőzzük össze egymást.

2017. jan. 14. 12:06
 4/4 anonim ***** válasza:

"Gyógyszert nem nagyon veszünk, a probiotikumot kifejezetten drágának találják a szüleim. Ők mondták, hogy nem mennek orvoshoz, nincs bajuk, pedig ugyanolyan betegek."

Nagyon sajnállak kérdező, pedig orvosra lenne szükséged és gyógyszerre.

Tudod kérdező, magam is szülő vagyok és igen, valóban a gyógyszerek nagyon drágák, de ez az, amin soha nem spórolunk, ha kell, akkor kell.

Amúgy meg pont most vettem 20 db-os probiotikumot akciósan 1400 Ft-ért. Biztos nálatok is vannak akciók a patikákban. Kapnak utánad családi pótlékot, vegyenek abból.

2017. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!