Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Be lehet oltatni magamat...

Be lehet oltatni magamat influenza elken, anélkül, hogy a szüleim megtudnák?

Figyelt kérdés

Idén elkaptam az influenzát, kimutatta a vérvétel. A szüleim nem engedik az oltást és azt hajtogatják, hogy belehal az ember és stb.

Én viszont jövőre nem szeretnék ugyanilyen beteg kenni, mert ez kegyetlen.

Mennyibe kerül? Kell hozzá szülő? Csak a saját háziorvosom adja be?


2017. jan. 16. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves vagy.14 évtől nem kell hozzá szülő és úgy tudom hogy ő pénzbe kerül.
2017. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmész az orvoshoz, elmondod, hogy szeretnéd, hogy beoltsanak és a szüleidnek erről nem mesélne, mert orvosi titok.
2017. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok.
2017. jan. 16. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beoltathatod magad igen. Körülbelül 1500 Ft-ba kerül.
2017. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Semmi bajod nem lesz pár napnyi infuenzától, kihevered. Inkább immunrendszert támogasd sok gyümölccsel, zöldséggel, mozgással, sporttal.
2017. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kössz, de nem kell egy hétig majdnem 40 fokos láz, úgyhogy az gyból nem tudsz feklellni fáj mindened, megy a hasad stb.

És egész ősztől szedtem vitaminokat, ettem gyümölcsöt és egészségesen táplálkozom. Nem ezen múlt, hanem elkaptam a fertőzött tesómtól.

2017. jan. 16. 23:32
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

#5

Amiről te beszélsz, az a nátha, amit a köznép sokszor influenzaként kezel (sajnos egyes orvosok is), és ennek a tudatlanságnak köszönhetően kezelik nagyon lazán ezt a betegséget. A kérdező viszont tökéletesen leírta, hogy milyen is a klasszikus influenza, és miért tépik a szájukat sokan, hogy a nagy rizikójú betegek mindenképpen oltassák magukat, illetve azok is, akik nem szeretnének egy hétig dögrováson lenni.


Kérdező: háziorvosodhoz lemész, elmondod neki, hogy szeretnéd magad beoltatni, és felajánlja az oltóanyagot, felírja, és 1-2 ezerért ki is tudod váltani, beadja. Nem tudja meg senki, szülő nem kell hozzá.

2017. jan. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Influenza maga nem veszélyes csak Mocsok sok Veszélyes szövődménnyel jár, ami már akár életveszélyes, vagy maradandó is lehet.

Nekem volt mind2. 2 maradandó és 1 daganat is. Úgyhogy, köszi, többet nem kérek belőle. És az után lettem beteg, hogy a buszon leköpött egy ember, amikor tüsszöntett. Úgyhogy azóta télen maszkban szállok fel. Nincs kedvem mástól betegségeket kapni, mert ettől nem épül, hanem romlik az immunrendszer. De rászólni nem szabad a másikra, hogy viselkedjen mert liberális világ van.


Röviden az influenza nem játék.

2017. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!