Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Felső légúti fertőzésem van....

Felső légúti fertőzésem van. Ekkor haziorvosom minden esetben felir aflamin, hogy ezt szedjem. Ez valoban igy van? A leirason nekem ugy tunik, hogy ez egyizulet fajdalmakra irt igen eros gyogyszer.

Figyelt kérdés

Kedves haziorvos!

Nekem gyakori problema a felso leguti fertozes. Ekkor haziorvosom minden esetben amikor megfazom es esetleg antibiotiukm kurara kerul sor felir aflamin rapidot, hogy ezt szedjem hozza, mert jobban hat az antibiotikum. Ez valoban igy van? A leirason nekem ugy tunik, hogy ez egyizulet fajdalmakra irt igen eros gyogyszer. Feleslegesen nem tennem ki magam ilyen mellekhatasoknak. On hogy latja, mi a nagyobb baj, ha nem szedem be, vagy beszedem es vallalom az aflamin rapid mellekhasait?



2017. jan. 24. 10:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ugye nem gondolja komolyan, hogy itt háziorvos fog a gondjaira válaszolni !? Az említett gyógyszer nem antibiotikum, miközben a kérdező némileg zavaros megfogalmazásából nem derül ki, hogy sor kerül-e egyáltalán antibiotikumra is. Ha a páciens nem akar valamit beszedni, akkor azt közli orvosával és akkor az orvos mást fog javasolni, de semmit nem erőltet rá a betegre. A beteg azonban saját tájékozódása alapján is szedhet bármi más, általa hatásosnak tartott vagy talált, nem vényköteles gyógyszert alkalmaznia. Minden gyógyszernek, sőt általában minden anyagnak, ami az emberi szervezetbe kerül van ilyen meg olyan hatása is. Ha valaki elolvassa bármiféle gyógyszer mellékhatásait, akkor semmiféle gyógyszert nem fog beszedni rémületében.
2017. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!