Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam így a HIV-et?

Elkaphattam így a HIV-et?

Figyelt kérdés
Van egy AIDS-es haverom, és tegnap nála voltunk. Na most ő zsemlét szelt egy késsel, és elvágta vele az ujját, vérzett is. Én erről nem tudtam, nem láttam, ezért én is elkezdtem ugyanazzal a késsel zsemlét szelni, és én is elvágtam vele az egyik ujjamat. De nekem nem vérzett, remélhetőleg csak felületi sérülés volt. Ma is megvan még a nyoma, ilyen bemélyedések, csíkok az ujjamon, de nem sebek. Így nem kaphattam el, ugye?

2017. febr. 9. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha maradt a késen vér akkor reménykedj, hogy a zsemlére ráment. Ha nem akkor van rá esélyed.
2017. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fertőzéshez legkevesebb 500 – 1.000 vírusnak kell a véráramba kerülnie. E tekintetben legveszélyesebb a vér.

Egy kiskanálnyi vérben, ondóban akár 10-30.000.000.000 vírus is lehet.

Ettől függetlenül nem hiszem,hogy megfertőződtél,mert nem vérzett ki a sebed,szóval nem mèly, és az hogy a pengén esetleg ott maradt az ő véréből egy kicsi,nem hiszem,hogy elég a megfertőzéshez.

( bár a drogosok tű útján is továbbadják egymásnak,pedig az is kicsi,szóval van rá esély,hogy fertőzött lettél)

Az a legtisztább ha elmész orvoshoz és megvizsgáltatod vele. De nyugodj meg szerintem minimális az esélye,hogy AIDS-es vagy

2017. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, voltam most egy normál vérvételem, de a tájékoztatón olvastam, hogy a HIV-et normál eljárással 1 hónap mire ki tudják, mutatni, de néha lehet akár 6 is.
2017. febr. 9. 17:51
 4/6 anonim ***** válasza:
1 hónap múlva elmész mondjuk anonim gondozóba és csináltatsz egy gyorstesztet vagy akár egy ingyenes vizsgálatot rá.
2017. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy AIDS-es a haverod? Esetleg inkább HIV-fertőzött? Nem ugyanaz a kettő.

Az AIDS-esnek súlyos tünetei vannak.


Kezelt HIV-fertőzött a haverod? Ha igen, akkor gyakorlatilag nem fertőz a vére. De akkor azt is tudnia kellene, hogyha véres lesz bármi, akkor azt nem engedjük, hogy más használja, így veszélyezteti a környezetét!


Ha nem kezelt, akkor meg irány a Szt. László kórház AZONNAL, ha normálisan akar élni! Ha nem kezelik, akkor erősen fertőző lehet a vére.


Te pedig 3 hét múlva menjél el egy ingyenes HIV szűrésre, 3 hét után már kimutatható a vírus.

2017. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Inkább 1 hónap a javasolt. Az ablakperiódus valóban 3 hét, de nem lenne túl szerencsés, ha 1-2 napon múlna a fals-negatív teszt.
2017. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!