Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Crohn betegség biológiai...

Crohn betegség biológiai kezelésén esett már át valaki?

Figyelt kérdés
Crohn beteg vagyok, több mint 2 éve derült ki, és most elképzelhető hogy biológiai kezelést fogok kapni. Utánanéztem google-n, de igazán sokat nem tudtam meg. Egész pontosan mi ennek a lényege, hogy történik? Milyen mellékhatásai lehetnek?

2017. febr. 10. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Biológiai terápia során speciális antitesteket adnak (havi 1x izomba adott injekció), ami a gyulladást csökkenti (a mechanizmus bonyolult). Nagyon hatékony (és nagyon drága), de ki kell vizsgálni előtte a pácienseket, mert gyengítheti az immunrendszert, tehát ha valamilyen fertőzésed vagy daganatod van, akkor az fellángolhat és súlyossá válhat. Egyéb esetben nincs nagyon mellékhatása.


De az orvosodtól informálódj elsősorban, mert nem mindegy, hogy milyen típusú anyagot fogsz kapni.

2017. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen arról én is hallottam hogy borzasztóan drága.. szerencsére úgy tudom a TB fizeti
2017. febr. 11. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyszercég állja, mert kísérletben veszek részt, a betegségemmel már 5 éve nincs gond. Havi 1x infúzióban kapom.
2017. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!