Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kell kerülni az alkohol...

Miért kell kerülni az alkohol fogyaztást allergiagyógyszer szedése esetén?

Figyelt kérdés
Néha jólesne esténként egy pohárka bor, nem tudom, miért nem javasolt...
2010. máj. 11. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a gyógyszernek alkohollal keveredve megváltozik a hatása. Én pl egyszer gyulladáscsökkentő gyógyszerre ittam, az volt életem legrosszabb 1 órája, ami utána következett, ezért még egyszer nem próbálnám ki :)
2010. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem ezt senki nem mondta,pedig kb. 10 éve szedek különféle gyógyszereket allergiára. mondjuk csak sátoros ünnepeken iszom,de nem szokott tőle bajom lenni. egy pohár bort sztem nyugodtan ihatzs,csak ne azzal vedd be a tablettáidat:-)
2010. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tökmindegy milyen gyógyszerről van szó,

ha rá van írva a benne lévő papírkára, hogy alkohollal együtt nem fogyasztható, akkor valószínűleg azért, mert alkohollal keverve más hatást produkál, mint amire számítasz.

2010. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha meg nincs ráírva a használati utasításra semmi, akkor ihatsz mellé.
2010. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Néhány eleve szédülést, álmosságot okoz(hat). Ha erre ráiszol, akkor esetleg bekábulsz.
2010. máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is allergiás vagyok de bulik alkalmávan szoktam inni akkor este nem veszem be csak reggel, ihatsz nyugodtaní HA kb 6ora eltelt a gyogyszer és az alkohol fogyasztás között.
2010. máj. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!