Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torok- és mandulagyulladással...

Torok- és mandulagyulladással ki szabad menni levegőzni rövid időre, amikor száraz napos idő van?

Figyelt kérdés

Torok- és mandulagyulladással vagyok itthon. A lázam már alábbhagyott mostanra, néha hőemelkedésem van, máskor normál a testhőmérsékletem.


Amíg volt lázam, feküdtem. Mást nem is bírtam csinálni.


Azt sem akarom, hogy még jobban legyengüljek a folyamatos benn léttől. Sajnos legutóbb ez történt.


Ha már nincs lázam, és benn elvagyok, illetve szellőztetek is, rövid időre ki lehet menni száraz, napos időszakban? Persze rendesen felöltözve és csak egy rövid sétára itt a zöldövezetben.


2017. márc. 21. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Betegség idején tömegbe nem szabad menni és túlzottan megerőltetni magad, egy kis levegőzés és séta még jót is tesz.
2017. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, kell is.
2017. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Én is ezen a véleményen vagyok és ki is akartam menni, de a családtagok mondták, hogy pihenni kell....ki kell feküdni a betegséget.


De ez szerintem arra az időszakra vonatkozik, amikor az egyén lázas, fáradékony, amikor úgysem bír más tenni.


Már jobb a közérzetem, lázam sincs, bár még a torkom fáj.

Viszont érzem, hogy ki "kell" mennem, amikor száraz, napos az idő.


Máskor sajnos hallgattam a családra és az lett a vége, hogy nagyon legyengültem. Igaz, az ősszel volt, nem éppen száraz, napos időben. De a friss levegő - és nem csak a szellőztetés - és nem megerőltető mozgás, séta akkor is kellett volna.


A többiek féltenek, és sokszor vita (majdnem veszekedés) van ebből. Mert igen, felnőtt vagyok, tudom, nekem mi a jó, de - gondolom más családokban is - az aggódás, félté sokszor inkább árt. :)

2017. márc. 21. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugopdtan menj ki, a napsütés nekem mindig jót tesz, ha beteg vagyok és ha már nincs lázad, akkor a séta is csak jót tesz ilyen szép időben.
2017. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!