Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehetne elérni, hogy...

Hogy lehetne elérni, hogy legalább ne egyszerre legyen tüdő, torok, és gégegyulladásom?

Figyelt kérdés
Eddig legalább ezek külön jöttek, 2017-ben egyszerre...

2017. márc. 31. 09:48
 1/9 anonim válasza:
Ez egy jo kerdes. Nekem korabban sose volt, max horgogyulladasom 1x. De az en immunrendszerem se lehet a toppon, mert folyamat nogyogyaszati gondjaim vannak. Erre 2016 oszen jott egy kis torok gyulladas, ami nagyon nagyon brutalis horgogyulladasba fajult, majd meg ugyanazek mellett, allitolag kezdodo tudogyulladasom is volt, valamint a mandulam is be volt gyulladva, mindre ugyanazt az antibiotikumot kaptam. Nem mult el, mellette szamtalan fajdalomcsillapito, kopteto, fel se tudom sorolni, kb 4 honapon keresztul egy fel havi fizetest hagytam a patikaban. Ekkor mar a 2. antibiotikum kuram tartott, azutan jobban voltam 3 napig (nem volt lazam), de brutalisan kohogtem. Az orvos szerint ekkor mar egy nagyon eros orrmellekureg gyulladasom is volt. Es mivel mar az egesz arcom is fajni kezdett, felo volt, hogy jon az arcureggyulladas is. Majd kaptam meg egy nagyon eros kurat, az mar nem antibiotikum volt. Es azutan kezdett lassan elmulni (ez is meg kb 1-1.5 honap volt). Most igy mindjart aprilis elejen, mar csak neha 1-1-et kohogok, de az orrom meg mindig folyik, igaz nem olyan intenziven (allergias nem vagyok). Es meg csak huszoneves vagyok, szoval lasd nem vagy egyedul. En csak annyit tudok javasolni, hogy probalj meg naponta fel orat sportolni, lehet ez akar intenziv gyaloglas is, osszel es telen 1-1 intenziv B, C vitamin kurat tarts, es szedj D vitamint is osszel meg telen, igaz nem kell abbol max adagot, eleg a legkisebbet is. Probalj egeszsegesen etkezni es ha nem voltal, akkor talan meg egy vervetelre is elmehetnel. Haziorvosod mit mond? Nekem semmi okosat nem tudtak mondani.
2017. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Elozo vagyok. Ezekbol eleg 1x kurat tartani telen, nem kell folyamat szedni, mert a sok tabletta tonkreteszi a gyomrot, plusz a tulzott vitaminszedes is lehet karos.
2017. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Helló, mi az hogy nagyon erős kúra de nem antibiotikum? Sámánt hívtak rád??? Nekem a 2. héten cserélték az antibiotikumot erősebbre...Az meg is szüntette a tüdőgyulladást egy hét alatt, de a hangom, gégém nem javul és én a hangomból élek...?
2017. márc. 31. 10:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Hja izé... tüdőgyulladásom 20 éve nem volt, hangszál gyulladásom viszont sokkal gyakrabban volt mint egy átlagembernek, pedig nem cigizek, nem éneklek...
2017. márc. 31. 10:33
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Csak egy apró észrevétel. Az orrmelléküregygyulladás és az arcüreggyulldás ugyanaz :) Az arcüreg is orrmelléküreg.

Sajnos idén nagyon ellenállóak voltak a kórokozók és sok embernek volt szövődményes(akár többszörösen) az influenzája, náthája.

A gégegyulladás egyik legfontosabb "gyógyszere" a csend. Néhány napig nem szabadna beszélned,csak suttogva.

És próbáld ki mellé a következő dolgokat:

[link]

2017. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem samant hivtak, hanem kaptam egy nagyon eros szteroidos kurat, amit altalaban brutal szintu allergianal adnak, meg szteroidos orrspyrayt, es azt kellett 2 hetig hasznalom, igazabol 1 honapos adagot irtak ki, de annyira halucinaltam tole meg zaklatott voltam, hogy tovabb nem mertem hasznalni, ennyi is eleg volt.


Utolso koszi. Horgogyulladasra szerinted mi a jo? Nekem azt mondta az orvos, hogy arra nem jo, ha suttogok, de fajt ha beszeltem. :D Mandulagyulladas is folyton visszajon, de semmit nem csinalnak vele. Pedig most mar most is, hogy elvileg nincs begyulladva nagyobb,mint altalaban, es egyre csak rondabb. :S

2017. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gégegyulladásra nem jó a suttogás, csendben kell maradni.
2017. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a sok gyulladás miatt hegesedik a mandula, egy "baktérium telep" lesz,ami gócként szerepel és előbb utóbb,ha ennyi panaszt okoz ki kell venni. Azt viszont akkor nem csinálják amikor akut gyulladásban van. Egyébként egy ilyen gócos mandula fenntarthat egy állandó melléküreg és egyéb gyulladást. Tehát ez egy ördög kör.
2017. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hja és a gégész nem is tudta megnézni a hangszálamat, mert amikor tukröket tett hátra a torkomba, összezárt a gégém és csak azt bírta megnézni. Most már csak köptetőt és allergia elleni szert szedek de még mindig van reszelős köhögésem...
2017. ápr. 1. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!