Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tarthat egy torokgyulladás 2...

Tarthat egy torokgyulladás 2 hétig vagy tovább? Komolyabb bajom nem lesz?

Figyelt kérdés
Már múlthét csütörtöktől azaz március 30.-ától torokgyulladásom van ami mellett be van dugulva az orrom... eleinte semmilyen gyogyszert nem szedtem most hétfőn írt fel a háziorvosom AZI SANDOZ nevű antibiotikumot amelyben 6 szem tabletta található.. minden nap ugyanabban az időben kell bevenni a gyógyszert.... emellett nyirokcsomók jelentkeztek bőséggel a nyakamon...

2017. ápr. 9. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván felülfertőződtél baktériummal, ezért is húzódott el a betegség és kaptál rá végül antibiotikumot.

Ha megfelelő antibiotikumot kaptál, akkor az hatni fog és pár nap múlva meg is fogsz gyógyulni.

2017. ápr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nyirokcsomókkal sem lesz gond? mert van olyan ami egy éve tapinthato
2017. ápr. 9. 10:10
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyirokcsomók pont a fertőzéstől nagyobbodnak meg. Egy légúti megbetegedésnél mondhatni ezt teljesen normális jelenség.

Nekem vannak olyan nyirokcsomóim, amik a nyakam két oldalán mennek végig és gyakorlatilag 3 éve megvannak. Voltam kivizsgáláson, egy autoimmun betegség miatt vannak nálam. Egy korábbi fertőzésből maradtak vissza, azt mondták, hogy egy idő után lehet, hogy elmúlnak, de lehet, hogy mindig ott lesznek. Amíg nem fáj, nem duzzadnak meg jobban, addig azt mondták, hogy nem kell vele foglalkozni, csak bizonyos időközönként csinálnak kontroll vérvételt.

2017. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ugyanez lehet nalam is?
2017. ápr. 9. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nekem is.Hétfő óta szedem az antibiotikumot,màr csak orrom van tele,illetve a nycsomók tapinthatóak.
2017. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mi a fene ***** válasza:
Gargalizálj is sós vizzel.Fetrőtlenit, hidd el, jó lesz.
2017. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!