Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megmondta volna szerintetek...

Megmondta volna szerintetek már az első teszt után, ha HIV pozitív lennék, vagy félnem kéne, hogy esetleg azért kéri újra a szűrésemet, mert az első pozitív lett és azt akarja megerősíteni?

Figyelt kérdés

3 hete tudtam meg, hogy másodlagos vérbajom van. Viszont folyamatosan volt lázam az utóbbi egy hónap során, rendszerint 39 fok körüli, sőt, hirtelen még tüdőgyulladásos megbetegedésem is lett, és most már kétféle antibiotikumos kezeles alatt állok. Amikor mentem vissza kezelésre, a doki azzal fogadott, hogy szeretné megismételni a HIV szűrést, és ezért újra vettek tőlem vért.

Ti mire gondolnátok? Létezik, hogy pozitív lettem, csak nem mondja meg már most az elején..? Vagy azt azonnal közölnék velem? Azt mondta, azért nézik meg újra, mert nem normális, hogy valaki 10 napon keresztül folyamatosan lázas legyen minden ok nélkül.

Mire készülnétek a helyemben lelkileg? Én azért bizom benne, hogy nem vagyok beteg, de kicsit aggaszt, hogy minek emelte ki annyira a Gondozónőnek is, hogy 'Xnek', vagyis nekem, újra küldjek el a vérem HIV szűrésre.

21/L



2017. ápr. 19. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Ennyire nem szokták túlspilázni a hiv szűrést.

Én mikor voltam csak levették a vért és mentem a megbeszélt időpontban az eredményért.

Persze benne van a pakliban, hogy valamit elrontottak a laborban, de ha nincs ok arra hogy hiv+ legyél akkor nem vagy az.

2017. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem :) köszönöm. Nem lehetek az, a szifiliszt is egy olyan embertől kaptam el, akivel már egy éve együtt voltam... Ő viszont nem hív +, utoljára 15 hónapja volt szűrésen. Kétlem,hogy az lennék, de azert persze az ördög sosem alszik.
2017. ápr. 19. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Lelkiismeretes orvosod van, aki pontosan körüljárja a dolgokat, hogy a megfelelő kezelést adja. A HIV-re nézve tudomásom szerint jelenleg kétféle irányban tudnak vizsgálódni. Leggyakrabban a vírus elleni antitest jelenlétét vizsgálják, ez a rutin eljárás, mert a fertőződéstől számítva az antitest jelenik meg elég hamar kimutatható mennyiségben a vérben. Vannak azonban olyan emberek, akiknek a szervezete ellenállóbb a HIV vírussal szemben és antitestet nem tudnak kimutatni, mégis hordozza magában a vírust. A vírust magát (antigén) más módszerrel lehet kimutatni.
2017. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem 100%-an ki akarja zárni a lehetőségét, addig nem indul el más irányba. Vérvételnél sok tényező torzíthat az eredményen, ha az első pozitív lett volna szerintem kötelessége lett volna közölni azt veled előbb és csak utána küldeni a másodikra.

Anyajegy-szerű kiütések nem jelentek meg rajtad esetleg az utóbbi időben?

Amúgy az életmódod, utóbbi fél-1 év történéseit nézve reálisnak tartanád, hogy pozitív legyél? Csak mert a közhiedelemmel ellentétben elég nehéz elkapni.

2017. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Nagyon remélem, hogy neked lesz igazad! :) Nem jelentek egyébként meg rajtam anyajegyszeru kiütések és ha az utóbbi 1 évet nézem, akkor én csak 2 emberrel voltam, egyikükkel védekeztünk, a másikkal pedig az utóbbi időkben már nem, de ő az, aki végülis már egy éve velem van, és 15 hónapja volt szűrésen, akkor negatív lett... Nem kábítószerezem, és sosem voltak egyéjszakás kalandjaim sem. Akivel voltam emberrel és óvszerrel, őt is 5 éve ismerem már, osztalytarsak voltunk...

Szoval, hogyha most az életmódom alapján kéne tippelnem, akkor én azt mondom, hogy elképzelhetetlennek tartanám hogy elkaptam volna. Legyen is így! :) az biztos, hogy nagyon lelkiismeretes a dokim, ezt mi is tapasztaljuk rendesen. Ezzel végülis rosszul nem járhatok, talán tényleg csak ki akarja zárni a legrosszabb lehetőséget...

2017. ápr. 19. 22:12
 6/6 anonim válasza:

Én is remélem, hogy így lesz, próbálj meg nem aggódni rajta, akármilyen nehéz is. :)

Nyilván ilyen vonalon dolgozni orvosként eléggé nagy felelősség, mert ha esetleg valakit félrediagnosztizál és az az ember azzal a tudattal éli az életét, hogy ő negatív, akkor egész "lavinát" indíthat el mire kiderül az igazság, szóval orvosként én is inkább kétszer ellenőrizném ha valakinél mondjuk az első teszt negatív lett de azért a tünetek mutatnak némi ellentmondást, szóval remélhetőleg csak alaposságról van szó.

2017. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!