Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen probiotikumot ajánlanát...

Taesong kérdése:

Milyen probiotikumot ajánlanátok? Melyiknek a legjobb a hatása? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Nem találtam friss kérdést a témában, szóval ideje ismét felhozni! :>


Betegség miatt előző hónapban kénytelen voltam egy 500mg-os egy hetes Zinnat kúra után egy másik 500 mg-os antibiotikumot szednem mert nem akart elmúlni a mandulagyulladásom, és úgy érzem eléggé tönkretette az emésztésemet. (Rosszul leszek pl tejes dolgok fogyasztása után, meg úgy érzem, hogy valami alapból nincs annyira rendben)



Úgy gondoltam, hogy illene egy probiotikumos kúrát is beiktatnom ezek után, hogy helyretegye az emésztésem, de nem tudom eldönteni mit szedjek.

Nagyon sok jót olvastam a Lactive-ról (ebből a Lactive plus-t gondoltam). A híres normaflore is tetszene, csak arról pedig pont az ellenkezéjét olvastam.


Nektek mi vált be, milyen fajtát javasoltok?



2017. jún. 7. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem teljesen egyénfüggő, hogy kinél mi válik be.

Én pl. próbáltam már másikat is, viszont nekem akkor is a Normaflore jön be. Akár negatívumokat írnak róla, akár nem. És a kisfiamnál is az vált be, aki még kicsi.

Másnál meg pont nem ér semmit.

2017. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kovászos kenyér, bifidobacteriás joghurt. Nekem ezek működnek jól.

Normaflore nem tudom, mennyire hatékony, és mennyire jó ötlet ilyen dózisban bacillus clausiit spórát bevinni. Egy biztos: sokkal olcsóbb megoldás, ha sáros vizet iszol (nem vicc).

2017. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Béres probiotikum, vagy a Gasztro 825 probiotikum por.
2017. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ételek közül még a házi kovászos uborka (itt a nyár), házi savanyú káposzta. Probiotikumok közül én BioKultot szoktam szedni, szükség esetén Enterollal kiegészítve.
2017. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A probiotikumokról nem lehet sokat tudni még a tudományos álláspont szerint, csak ilyeneket:

- a bevitt baktériumok nem kolonizálnak a bélben (nem telepednek meg), csak amíg ott vannak, rásegítenek az emésztésre, pl. az antibiotikum kúrával kiirtott kolónia felépüléséig

- egyes baktériumtörzsek jól együttműködnek egymással, mások nem, sőt olyan is van, hogy egyenesen kiirtják egymást - ezt még nem vizsgálták sokat ahhoz, hogy meg tudják mondani, egyes probiotikum készítményekbe nem csomagoltak-e össze véletlenül egymást "utáló" törzseket

- bizonyos állapotokban más és más baktériumtörzsek bizonyulnak hatékonynak

- antibiotikumos kezelés után nőknél a hüvelyflórát is helyre kell állítani helyileg alkalmazandó hüvelyflóra regeneráló készítményekkel

- nem minden probiotikumra igazoltak eddig gyógyhatást, de a készítményekben ilyenek is előfordulhatnak

- pár olyan baktériumtörzs ami antibiotikumos kezelés bélflóralegyalult állapotában kedvező hatású: Bacillus clausii, Bifidobacterium infantis, B. lactis, E. faecium, L. acidophilus, L. bulgaricus, L. casei, S. boulardii, Streptococcus thermophilus

- hogy elegendő számú baktérium megérkezzen a vastagbélbe (túlélje a gyilkos emésztési folyamatokat), ahhoz nagyon sokat el kell indítani, minimum 2 milliárd egyedet, ezért olyan készítményt érdemes választani, aminek egyetlen adagjában minimum ennyi található (2-szer 10 a kilencediken)


Hogy kinek mi válik be, az ugye ebből (is) láthatóan nem lehet univerzális. Mert egyrészt mire mi válik be? Az antibiotikum kúrától függetlenül számos olyan ok van, ami odatehet a normál baktériumflórának, kezdve a császárral születéstől az egészségtelen táplálkozáson át akár a napi stresszig.

Ahogy Te is jelzed, nem oké az emésztőrendszered alapból, érzékeny vagy a tej valamely összetevőjére, így nyilván a joghurtot jobb kilőni.

A mai környezeti hatásokat nézve egyébként látszólag egészséges embereknek se ártana időnként probiotikumokkal megtámogatni magukat, Neked viszont ezen felül nagyon érdemes lenne egy minél többféle anyagot vizsgáló ételintolerancia-tesztet elvégeztetned és ezt a makacs mandulagyulladásod miatt mondom, mert könnyen lehet, hogy intoleráns vagy valami olyan gyakori ételre, amit nem is hinnél és folyton eszed. Ha a testet egy olyan anyaggal terheled, amit nem komál, az hosszú távon simán okozhat makacs gyulladásokat, fejfájást, kinyomozhatatlan eredetű elváltozásokat, bőrbetegségeket stb.

Az intolerancia nem olyan mint az allergia, nincs semmilyen hirtelen tünete, csak alattomosan terheli a szervezeted és szépen kialakulnak a krónikus elváltozások, amiket max. tünetileg tudnak kezelni, de csak visszanyomják a tüneteket, míg az ok továbbra is ott van és amint lehet, újragenerálja azokat, csak súlyosabb formában vagy más szervben, testrészben.

A mandulagyulladás például egy nagyon tipikus vészjelző, simán lehet emésztőrendszeri probléma vészjelzője is. Az, hogy a manduládat próbálják "meggyógyítani" olyan, mintha a tűzjelző sziréna kikapcsolásával próbálnák eloltani a tüzet. :D De egyelőre nem várhatunk mást, az orvosok sokszor annyira leterheltek, hogy nem tudnak haladni a tudománnyal és tájékozódni a legújabb eredményekről, irányzatokról, viszont szerencsére sok idegen nyelvű ismeretterjesztő mű születik, amiket lefordítgatnak magyarra is, pl. érdemes lenne elolvasnod a Bélügyek c. nagyon szórakoztató művet, ha még nem tetted.


Egyébként én is szedtem a Bio Kultot sokáig, mint tényleg jónak kikiáltott probiotikumot a 14 baktériumtörzsével (melyek között azonban vannak megkérdőjelezhetően hatékony törzsek is), illetve a Béres probiotikumot, mert abban meg van vagy 5 milliárd per kapszula és egy összehasonlító elemzés elég jónak hozta ki a tenyésztési vizsgálattal, de végül a saját állapotomra találtam egy egészen jól passzolót, ami a Lactobifid, szintén 5 milliárd per kapszulával.

Korábban meg szedtem két folyékony készítményt is, mindkettő szerintem hatásos volt, az egyik az Emóció7,84, de ennek elég rémes íze van, a másik a fermentált almalé ez is csurig van élőflórával, csak macerás, mert minden nap egy deci almalében kell felfuttatnod a baktériumkolóniát.

2017. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!