Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Irhat fel orvos ellenorzes...

Irhat fel orvos ellenorzes nelkul feregirtot?

Figyelt kérdés
Par honapja enyhe viszketest, vagy inkabb csiklandozast erzek a vegbelnyilasomnal, tenyleg csak enyhe erzes de engem megis nyugtalanit hogy mitol lehet, esetleg szorzet, vagy izzadas, de en megis a rosszabbik esetre, a fergekre gondolok. Egyeb panaszaim nincsenek, hasam nem faj, szekletemben sem talaltam fergekre utalo nyomokat, tukor elott szethuztam ugy sem lattam semmit, igaz sovany testalkatu vagyok, de kiskoromtol(most 23 vagyok) es papam is ilyen volt szoval orokletes vonas...Ha elmegyek orvoshoz, kerhetem ot feltetel nelkuli gyogyszer felirasara vagy szukseges ahhoz elozetes szekletvizsgalat is es bizonyitas? Tudom viccesen hangzik, de itthoni vizsgalat lehetseges, ha pl szekletemet egy dobozban, melegen tarolom es megfigyelem fejlodnek e benne valamik?
2010. máj. 19. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem szokták a férgeket vizsgálni, hacsak valamilyen extrém tünet - vagy elhúzódó panaszok - miatt nem szükséges a féregfajta beazonosítása. A legtöbb fertőzést a cérnagiliszta okozza és csak ritkán látszik a székletben (pl. nagyfokú fertőzöttség esetén). Nyugodtan menj el a háziorvosodhoz, ő garantáltan vizsgálat nélkül fogja felírni a féreghajtót.
2010. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!